Зеленський зустрівся з представниками Боснії та Герцеговини і прем'єром Молдови: про що говорили

Зеленський зустрівся з представниками Боснії та Герцеговини і прем'єром Молдови: про що говорили

Зеленський зустрівся з представниками Боснії та Герцеговини і прем'єром Молдови: про що говорили
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 25 липня, фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський 23 серпня зустрівся із головою і членом президії Боснії та Герцеговини Желько Комшичем й Денісом Бечіровичем, а також прем'єр-міністром Молдови Доріном Речаном, які прибули до Києва для участі в саміті Кримської платформи.

Про це повідомили на сайті ОП.

Боснія та Герцеговина

Український лідер подякував Боснії та Герцеговині за надання фінансової підтримки і відзначив важливість її приєднання до санкційної політики Євросоюзу проти Росії.

"Дякую за візит до України в День Державного прапора, для нас це велика честь. Хочу подякувати за підтримку нашого суверенітету й територіальної цілісності, за підтримку та участь у саміті міжнародної Кримської платформи", зазначив Зеленський.

Президент також висловив подяку за підтримку резолюцій щодо територіальної цілісності й суверенітету України, зокрема в межах ООН.

Обговорив український лідер із представниками Боснії і Герцеговини і подальші перспективи щодо посилення взаємодії між країнами, наголосивши на спільній меті бажання стати членами ЄС.

Окрім цього, Зеленський висловив сподівання, що Боснія та Герцеговина знайде можливість приєднатися до реалізації української формули миру.

Зеленський, Комшич, Бечірович
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою президії Боснії та Герцеговини Желько Комшичем і членом президії Боснії та Герцеговини Денісом Бечіровичем, 23 серпня 2023 рік. Фото: ОП

Молдова

Із Речаном президент порушив питання розвитку транзиту українського продовольства територією Молдови та розбудови відповідної інфраструктури.

Співрозмовники підкреслили, що інтеграція України й Молдови у Євросоюз є спільною метою, і домовилися про координацію зусиль на цьому шляху.

Зеленський відзначив участь молдовського прем'єра у саміті Кримської платформи та наголосив на високому рівні й інтенсивності двостороннього політичного діалогу.

"Дякую за візит і підтримку суверенітету й територіальної цілісності України", додав український лідер.

Зеленський, Речан
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Молдови Доріном Речаном, 23 серпня 2023 рік. Фото: ОП

На початок