Майстрині зв’язали "теплий" прапор України: у Луцьку завершується акція "Нитка єднання"

Майстрині зв’язали "теплий" прапор України: у Луцьку завершується акція "Нитка єднання"

Уточнено
Майстрині зв’язали "теплий" прапор України: у Луцьку завершується акція "Нитка єднання"
Акція "Нитка єднання" у Луцьку, 23 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцьку завершується акція "Нитка єднання", у рамках якої майстрині з різних куточків України в’язали шматочки жовто-блакитного прапора.

Про це Суспільному розповіла авторка ідеї, керівниця громадської організації "Старт у Нове життя" Ганна Карамишева – Борисенко.

"До нашої організації входять передусім внутрішньопереміщені українці, і теплий прапор, кожен шматочок, це чиясь доля, це чиїсь думки, які вкладані у це витвір", – говорить жінка.

Ганна Карамишева – Борисенко
Ганна Карамишева – Борисенко – ініціаторка акції "Нитка єднання". Фото: Суспільне Луцьк

Наймолодшій учасниці акції – 10 років. Найстаршій – майже дев’яносто. В’язані клаптики приносили в офіс громадської організації й надсилати поштою.

"Ми отримували цілі листи від людей, які настільки перейнялись нашою акцією. Були незрячі люди, яких навчили дотиком в'язати ці петлі клаптики", – розповідає Ганна Карамишева – Борисенко.

В'язані частини жовто – блакитного прапора України
В'язані частини жовто – блакитного прапора України. Фото: Суспільне Луцьк

Переселенка з Луганщини Ольга Соловйова каже: в’язала частини теплого прапора під час зустрічі групи самопідтримки.

Переселенка з Луганщини Ольга Соловйова
Переселенка з Луганщини Ольга Соловйова. Фото: Суспільне Луцьк

Психологиня жіночого клубу для переселенців Юлія Крючкова каже: в’язання теплого прапора, окрім патріотичної складової, має терапевтичний вплив.

Зараз в’язаний прапор складається з понад 300 клаптиків, – каже авторка ідеї. Шматочки різних відтінків із різними візерунками поступово об’єднують в один прапор. Готовий в’язаний прапор презентують у Луцьку у День Незалежності України, 24 серпня біля центрального входу до парку імені Лесі Українки.

У зв'язку з тим, що рада оборони області 23 серпня прийняла рішення щодо заборони проведення усіх масових заходів. Презентація "теплого" прапора України переноситься на іншу дату. Організатори повідомлять про час та місце згодом.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок