У Волинському центрі зайнятості видали 317 ваучерів на безоплатне навчання

У Волинському центрі зайнятості видали 317 ваучерів на безоплатне навчання

Станом на 21 серпня 317 волинян отримали ваучери на навчання від обласного центру зайнятості.

З них 166 – для здобуття вищої освіти та 151 – для робітничих професій, – про це повідомила директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Хто отримав ваучери від обласного центру зайнятості

Як повідомила Алла Куцин ваучери отримали: 269 людей віком старше 45 років, 34 переселенці, дев'ять учасників бойових дій та п'ятеро людей з інвалідністю.

Для здобуття ступеня магістр найбільше виданих ваучерів за спеціальностями: психологія – 58, медсестринство – 23, цивільна безпека, інженерія програмного забезпечення, комп'ютерна інженерія і будівництво та цивільна інженерія.

Для перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями найбільше виданих ваучерів на спеціальності: кухар – 45, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 39, електрогазозварник – 16 та кравець – 12.

"Кошторис видатків служби на видачу ваучерів в поточному році складає майже сім мільйонів гривень. Ми передбачаємо збільшення цієї суми, оскільки програма користується популярністю серед волинян", – зазначила очільниця обласного центру зайнятості.

Що таке освітній ваучер та як його отримати

Освітній ваучер – це документ, що дає можливість безоплатно здобути професійне навчання або перекваліфікацію.

Хто може отримати ваучер:

– волиняни віком старше 45 років, а страховий стаж є не меншим 15-ти років;

– звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (до досягнення ними пенсійного віку);

– внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

– люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

– люди, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

– люди, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії;

– звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок