У Сумах досліджуватимуть міську мобільність

У Сумах досліджуватимуть міську мобільність

У Сумах досліджуватимуть міську мобільність

План сталої міської мобільності писатиме спеціально створена група. До неї увійдуть чиновники мерії та експерти компанії "EGIS". Документ, який вони створять має визначити транспортну політику міста на наступні роки.

"Реалістичний термін розробки цього документа - не менше року, оскільки він потребує з одного боку, дослідження мобільності, тобто опитування мешканців на вулицях, домогосподарствах. Дуже бажаною є розробка стратегії, щоб оцінювати заходи і, власне, оце напрацювання пріоритетних цілей, заходів, пошук інструментів. План мобільності дасть змогу впорядкувати пріоритети, тобто, визначити, пріоритети, важливі для Сум", - розповів Суспільному експерт із міського транспорту і мобільності компанії "EGIS".

"Усі ці заходи пов’язані вподальшому з плануванням вулично-дорожньої мережі, з розвитком транспорту. Акцент становиться якраз на електричний транспорт, бо це максимально екологічний вид транспорту. Також акцент треба ставити на розвитку велосипедних доріжок", - говорить начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко.

Компанія «EGIS Ukraine» визначена Європейським інвестиційним банком для надання технічної підтримки містам. Для міста ця допомога є безкоштовною. Зараз План сталої міської мобільності розроблений у чотирьох містах: Полтаві, Житомирі, Львові, Миколаєві. На початковому етапі ще дев'ять міст, серед яких і Суми.

Розробка цього документу – один із пунктів договору про надання чотирьох мільйонів євро кредиту на закупівлю тролейбусів від Європейського інвестиційного банку. За словами директора комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталія Однорога, тендерна документація на закупку тролейбусів погоджена.

"Ми чекаємо на днях банком оприлюднення і надання запрошення учасникам торгів брати участь у цьому тендері. Після подання оголошення, 45 днів на подачу пропозицій, потім два місяці дається на обробку цих пропозицій і 32 тижні на цю поставку. Тобто, якщо все піде за планом, і запрошення буде надане на цьому чи наступному тижні, то очікувана поставка останнього тролейбусу десь жовтень місяць. Орієнтовно, від 22 до 26 тролейбусів вистачить", - каже Віталій Одноріг.

Як відомо:

  • Досліджувати мобільність населення у Сумах збирались у вересні 2018 року - виконавчий комітет оголосив тендер на виконання цих послуг. Планували витратити з міського бюджету 415 тис грн. Тоді подали свої пропозиції два учасники – Львівське комунальне підприємство «Львівавтодор» і Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Переможцем був визнаний останній, а представники «Львіватодору» подали скаргу, яка не була задоволена. Згодом, договір, укладений із переможцем, розірвали, як вказано у системі ProZorro, "за спільною згодою".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди