"Абсолютно хаотична стрілянина". Начальник Куп'янської РВА — про обстріли 20 серпня та евакуацію

"Абсолютно хаотична стрілянина". Начальник Куп'янської РВА — про обстріли 20 серпня та евакуацію

"Абсолютно хаотична стрілянина". Начальник Куп'янської РВА — про обстріли 20 серпня та евакуацію
Жінка з дитиною евакуюються з Купʼянського району, Харківська область, серпень 2023 року. Фото: ХОВА

Темпи обов'язкової евакуації, яку оголосили з 53 населених пунктів Куп'янського району 9 серпня, начальник місцевої військової райадміністрації Андрій Канашевич називає незадовільними.

Про це він сказав в етері марафону "Суспільне. Спротив".

За словами Канашевича, в рамках обов'язкової евакуації залишилося евакуювати близько 11,5 тис. людей.

На жаль, ті темпи, які в нас є по евакуації, не дуже задовільні. Люди неактивно виїжджають
Андрій Канашевичначальник Куп'янської РВА

"Ми розуміємо, що певна тиша може створювати якусь ілюзію для людей. Але вчорашній день показав, що не можна зволікати. Загалом в зоні, де оголошено обов’язкову евакуацію, у нас залишається приблизно 11,5 тисяч людей. Переважна більшість проживає на лівому березі річки Оскіл Куп’янської міської громади, Курилівська громада — лівий берег, і Петропавлівська громада. Тобто ті три громади, які зараз перебувають під постійними обстрілами", — розказав Андрій Канашевич.

За його словами, у цих населених пунктах лишаються переважно люди похилого віку, але є й родини з дітьми.

"У Петропавлівській громаді, як і у Дворічанській, ми ще у травні після оголошення примусової евакуації дітей вивезли. У Куп'янській громаді зараз моніторимо, стежимо за розвитком подій, і тоді вже будемо приймати рішення щодо застосування заходів примусової евакуації. Наразі нагальної такої потреби немає, але за необхідності ми дуже швидко приймемо таке рішення", — говорить начальник Куп’янської військової райадміністрації.

20 серпня армія РФ обстрілювала Куп'янськ протягом дня, у місті зайнялося шість пожеж, 11 людей зазнали поранень. Канашевич, каже, що "вчора був день, яких давно вже в Куп’янську не було".

"З самого ранку почали гатити по центральній частині міста артилерією. Прилетіло по місцях, де дуже часто збираються цивільні люди: біля "Нової пошти", по дорозі, яка веде з центру Куп’янська на виїзд, безпосередньо прилетіло по будівлі дитячої музичної школи. Тобто абсолютно хаотична стрілянина. Для себе ми розуміємо, що безпекова ситуація залишається складною, тому що прогнозувати такі дії в принципі неможливо, і ми попереджаємо людей, щоб вони менше перебували на вулиці й приймали рішення щодо обов’язкової евакуації, яка в нас оголошена й триває", — сказав Андрій Канашевич.

Чи вплинуть обстріли Куп'янська на рішення евакуюватися, з'ясується згодом: "Волонтерські організації виїхали за заявками на евакуацію. Ввечері подивимося на статистику, чи дійсно на неї вплинули вчорашні обстріли".

Скільки людей евакуювалися з Куп'янщини

556 людей, з них 148 дітей евакуювали з Куп'янського району від 9 серпня, повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов 21 серпня.

"Протягом 20 та 21 серпня з населених пунктів, що перебувають під постійними обстрілами, евакуювали 30 людей, в тому числі п'ять дітей та людину з інвалідністю", — сказано у повідомленні.

Номери для обов'язкової евакуації з Куп'янського району

Жителі Куп'янського району, які хочуть евакуюватися, можуть звертатися за телефонами:

  • єдиний колцентр: (050) 789-01-24, (063) 789-64-74 (працює з 09:00 до 22:00);
  • громадська організація "Я врятований": (063) 440-69-20;
  • гаряча лінія "Червоного хреста": (080) 033-24-02, (073) 240-24-02, (067) 383-24-02 (лінія працює з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 17:00);
  • гаряча лінія Куп'янської МВА: (098) 941-23-00 (щоденно з 09:00 до 16:00).

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок