Зеленський підписав закон про обмеження змін до держбюджету

Зеленський підписав закон про обмеження змін до держбюджету

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення передбачуваності бюджетної політики та посилення боргової стійкості". На прийнятті цього документу наполягав Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Законопроект №9346-1д повернуто до Верховної ради із підписом глави держави 18 серпня, повідомляється на сайті парламенту.

Серед іншого, він передбачає:

  • відновлення передбачених статтею 52 Бюджетного кодексу умов внесення змін до закону про державний бюджет, залишивши лише необмежене право на перегляд видатків сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану;
  • необхідність позитивного висновку Мінфіну для внесення змін до закону про державний бюджет;
  • відновлення з 1 січня 2024 року середньострокового бюджетного планування (ухвалення Бюджетної декларації);
  • відновлення у поточному році розробки Стратегії управління державним боргом;
  • передбачено, що у 2023-2028 роках граничний обсяг державних гарантій, які надаються за рішеннями Кабінету міністрів, не може перевищувати 3% планових доходів загального фонду державного бюджету, а граничний обсяг державних гарантій, які надаються на підставі міжнародних договорів, визначатиметься законом про державний бюджет.

27 липня Верховна рада України у другому читанні ухвалила закон №9346-1д про забезпечення передбачуваності бюджетної політики, збалансованості бюджету та посилення боргової стійкості.

На початок