Заяви на реєстрацію шлюбу у "Дії" подали понад 10 тисяч пар — Федоров

Заяви на реєстрацію шлюбу у "Дії" подали понад 10 тисяч пар — Федоров

Весілля, молодята
Весілля. Ілюстративне фото: Getty Images

Понад 10 тисяч українських пар подали заяву про державну реєстрацію шлюбу у застосунку "Дія".

Про це у Telegram повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Раніше похід у ДРАЦС та оформлення заяви про реєстрацію шлюбу були довгими та неромантичними. Зараз усе змінилося. У цьому переконалися понад 10 тисяч українців", — йдеться у дописі Федорова.

Урядовець наголосив, що наразі Україна відійшла від застарілих паперових процедур та все переведено в онлайн.

"Люди мають витрачати час на важливі справи, а не нудні речі. Якщо кохання не чекає, то і ви не повинні. Все швидко, зручно та просто", — зауважив Михайло Федоров.

Він також нагадав, що для того, щоб подати заяву про реєстрацію шлюбу, потрібно 15 хвилин вільного часу та інтернет.

"Зайшли в зручний час у "Дію", заповнили форму. І все. Вам надійде на електронну пошту відповідь та деталі церемонії. Головне — не забути з’явитися з коханою людиною в ДРАЦС у вибрану дату", — написав Федоров.

З 27 лютого на порталі "Дія" можна подати заяву про державну реєстрацію шлюбу й одразу обрати місце, час, формат та зал, де пройде церемонія. Весь процес триває менше ніж 15 хвилин, а скористатися послугою можуть повнолітні українці, які мають електронний підпис.

За даними платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, протягом першого півріччя 2023 року в Україні кількість зареєстрованих шлюбів скоротилася на 17% у порівнянні з відповідними показниками минулого року. Натомість розлучень побільшало на третину.

На початок