Британія передасть Україні ще більше засобів ППО

Британія передасть Україні ще більше засобів ППО

Британія передасть Україні ще більше засобів ППО
Система боротьби з безпілотниками CORTEX Typhon. Фото: Kongsberg

Міністерство оборони Великої Британії підписало три контракти на постачання Україні засобів протиповітряної оборони на суму 114 мільйонів доларів.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Як вказали Міноборони, близько 71 мільйона доларів піде на системи боротьби з ворожими безпілотниками, решта коштів — на забезпечення додаткових можливостей ППО.

Договір укладено з норвезькою компанією Kongsberg. Він передбачає закупівлю встановлених на транспортних засобах систем протидії дронам для виявлення, відстеження, знищення або виведення з ладу БПЛА.

Система CORTEX Typhon розроблена для роботи лише двома користувачами, її можна швидко розгортати та переміщувати для максимальної ефективності. Вона може працювати окремо або як частина інтегрованої мережі та використовувати складний набір датчиків, камер, радарів та електронного обладнання для спостереження.

"Ці системи ППО мають можливості та гнучкість для швидкого розгортання, захисту цивільного населення та інфраструктури України або використання на лінії фронту", — сказав міністр оборони Британії Бен Воллес.

Зміцнення української ППО

Німеччина 17 серпня передала Україні новий пакет військової допомоги, у який увійшли зокрема дві пускові установки системи IRIS-T.

За декілька днів до цього Німеччина відзвітувала про надання Україні двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot.

На початок