Мін'юст США звинуватив Єльський університет у расовій дискримінації

Мін'юст США звинуватив Єльський університет у расовій дискримінації

Мін'юст США звинуватив Єльський університет у расовій дискримінації Associated Press

Міністерство юстиції США звинуватило один з найстаріших вишів країни — Єльський університет, у дискримінації світлошкірих американців та азійців під час вступу.

Як йдеться в заяві Мін'юсту США, за два роки розслідування міністерство встановило, що раса є визначальним фактором під час прийняття абітурієнтів до вишу. Тобто, якщо у білих, американців азійського походження та темношкірих абітурієнтів були однакові академічні бали, то університет надавав перевагу останнім вступникам.

У заяві зазначено що Єльський університет щорічно відхиляє вступ безлічі білих американців та азійського походження через їхню расу попри академічні досягнення. Зокрема біли американці та азійці мають "від однієї десятої до однієї четвертої ймовірності вступу в Єль у порівнянні з афроамериканцями з однаковими оцінками". У Мін'юсті вважають, що університет може використовувати расу як один із факторів для вступу студентів.

Верховний суд раніше дозволив закладам освіти враховувати расову приналежність під час вступу індивідуально в кожному випадку. Утім, університети мають довести, що без врахування раси рішення про вступ неможливо було ухвалити.

Наразі від Єльського університету вимагають не дискримінувати расово під час вступу у 2020-2021 роках та взагалі переглянути використання расового чинника у майбутніх вступних кампаніях.

Що кажуть в університеті

В Єльському університеті усі звинувачення заперечують. Там заявили, що не встигли передати всю інформацію по справі, тому висновки слідства є поспішними.

В університеті заявили, що вони беруть до уваги безліч чинників і розглядають "людину загалом під час вступу серед багатьох тисяч висококваліфікованих абітурієнтів".

"Єльський університет не змінить своїх процедур прийому у відповідь на сьогоднішній лист, тому що Міністерство юстиції прагне встановити стандарт, невідповідний чинним законам", — повідомив президент Єльського університету Петер Саловей.

Університет має вказати дату закінчення расової дискримінації, тобто, коли під час вступу не враховуватимуть расову приналежність.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди