США дозволили Ізраїлю продати Німеччині ПРО Arrow-3

США дозволили Ізраїлю продати Німеччині ПРО Arrow-3

прапор Ізраїлю
Прапор Ізраїлю. Фото: unsplash.com

Сполучені Штати схвалили продаж ізраїльської системи протиракетної оборони Arrow-3 Німеччині.

Про це заявили ізраїльські офіційні особи, пише Reuters.

Угода на суму 3,5 мільярда доларів, що відкриває шлях для постачання у 2025 році та повного оперативного розгортання до 2030 року.

Зазначається, що США є партнером у проєкті Arrow, який спільно розробили Організація протиракетної оборони Ізраїлю та Агентство протиракетної оборони США.

Угода з Німеччиною, яка стане найбільшим продажем ізраїльської зброї в історії, відбулася після нарощування озброєнь у Європі у відповідь на війну Росії в Україні

Ізраїль та Німеччина підпишуть лист-зобов'язання з початковим платежем у розмірі 600 мільйонів доларів для початку роботи над проєктом, повідомили в Міноборони Ізраїлю. Повний контракт буде готовий до підписання до кінця 2023 року.

Німеччина заявила, що очікує, що її військово-повітряні сили отримають Arrow-3 до четвертого кварталу 2025 року.

На запитання, чи призначена куплена Німеччиною Arrow-3 для захисту її східних територій — натяк на Росію, — Моше Патель, глава ізраїльської організації протиракетної оборони сказав: "Вони купують повну архітектуру, яка може захистити кожну частину Німеччини".

Ізраїльські ЗМІ повідомили, що церемонія підписання з Німеччиною договору про продаж Arrow-3 має відбутися в листопаді.

У червні ЗМІ повідомляли, що Німеччина планує виділити 4 мільярди євро на

в рамках переозброєння на тлі російського вторгнення в Україну.

Що відомо про комплекс ПРО Arrow

В Ізраїлі комплекс Arrow 3 є складовою багаторівневої системи протиповітряної та протиракетної оборони – він працює разом з такими відомими комплексами, як "Залізний купол" та "Праща Давида" і закриває "верхній" рівень, тобто забезпечує перехоплення передусім балістичних ракет, пише Defense Express.

Протиракетний комплекс Arrow (він же Hetz) створювався ще з 1986 року. До 1994 прототип успішно пройшов випробування, а перша батарея була розгорнута у березні 2000 року.

Роботи над версією Arrow 3 розпочалися у 2008 році. Комплекс Arrow 3 позиціонується як система позаатмосферного перехоплення балістичних ракет, зокрема і МБР з різними типами боєголовок (в тому числі й ядерними), а також, як стверджують в Ізраїльській космічній агенції, може бути й засобом проти супутників.

Дальність перехоплення озвучується у 2400 км, висота – понад 100 км. Відзначається, що батарея комплексу Arrow 3 може перехоплювати залпи у понад п’ять балістичних ракет протягом 30 секунд. Причому запуск може здійснюватися ще до того, коли стане відомо, куди летить ворожа ракета – а коли ціль та курс буде виявлено, ракета-перехоплювач здійснить перенаправлення. Вартість однієї такої ракети оцінюється у 2-3 млн доларів.

На початок