Кулеба розповів про результати першого відкритого конкурсу на посади послів України

Кулеба розповів про результати першого відкритого конкурсу на посади послів України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виступає на пресконференції, Ефіопія, 2023 р.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступає на прес-конференції, Ефіопія, 24 травня 2023 р., фото: АР

Міністерство закордонних справ України провело перший в історії відкритий набір на посади послів та завершило співбесіди із 16 претендентами. Загалом подали заявки 1104 кандидати, на одне місце претендували приблизно 69 людей.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Instagram.

"Сьогодні я завершив співбесіди з 16 кандидатами у посли, які пройшли перший в історії відкритий набір послів", — написав міністр.

За його даними, 30% заяв подали представники ділових кіл, 12% — науковці та викладачі, 7% — ветерани, військові, сектор безпеки та оборони, 7% — чинні та колишні дипломати. Також заяви подавали адвокати та правозахисники, громадянське суспільство, медійники, представники місцевого самоврядування, держслужбовці.

"Ми розуміли з самого початку, що відкритий набір передбачає надзвичайно ретельну перевірку кожної кандидатури. Тому шлях від оголошення збору заявок до відбору кандидатів виявився достатньо довгим. І саме тому з понад тисячі заявок ми відібрали шістнадцять. Але це справді кваліфіковані, мотивовані, дуже потужні кандидати. Далі я поінформую президента про результати відкритого відбору", — відзначив Кулеба.

Він розповів, що відібрані кандидати — це люди, які досягли успіхів у своїх сферах і мають амбіцію та здатність бути корисними Україні.

Дмитро Кулеба уточнив, що раніше конкурси на посаду послів були закритими, а відкритий набір ламає цю традицію та дає рівні шанси усім, хто має здібності, компетенції та амбіції.

"Перед нашою дипломатією стоять надзвичайно складні, амбітні та масштабні завдання. Склад дипломатичної служби потрібно посилювати та розширювати, особливо в Африці та Азії. Потребуємо також більше фахових кандидатів, які знають, як залучати інвестиції та просувати експорт. Все це за рахунок як кадрових дипломатів, так і фахівців, знайдених поза межами дипломатичної системи", — написав міністр закордонних справ України.

Що відомо про відкритий конкурс послів?

13 березня 2023 року глава МЗС України анонсував відкритий пошук послів, що стало "безпрецедентним кроком" дипломатичного відомства. Тоді вакантними були місця в посольствах 21 країни.

За словами Кулеби, особливий фокус нині на країнах Африки. Окрім того, передбачалося, що за умови рівних професійних показників, перевагу надаватимуть жінкам, оскільки дипломатія була довго несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок.

На початок