Чи подають абітурієнти з ОРДЛО документи до українських вишів

Чи подають абітурієнти з ОРДЛО документи до українських вишів

Чи подають абітурієнти з ОРДЛО документи до українських вишів
. Фото: Суспільне Донбас

Заклади вищої освіти Донбасу почали приймати електронні заяви від абітурієнтів. Триватиме подача документів до 22 серпня.

Цьогоріч, через карантинні обмеження, вступники подаватимуть заяви онлайн.

Як розповіла Суспільному ректорка Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля Ольга Поркуян, випускники шкіл реєструють електроні кабінети і таким чином мають можливість подавати документи для вступу.

За словами Ольги Поркуян, навчальний процес для першокурсників розпочнеться з 14 вересня.

Для абітурієнтів з тимчасово-окупованої території, які звернулися до освітніх центрів "Донбас- Україна" та "Крим-Україна" вступна кампанія почалася раніше.

Абітурієнт з тимчасово-окупованої Макіївки Олександр Скляров розповів Суспільному, що не мав атестату. У Краматорську складав вступні іспити.

"Здав екзамен в 22 школі, яка була від університету. Це історія України, українська мова та література. Тут я вже складаю іспити з фізики та з біології. На тимчасово-окупованій території, там диплом від нього толку не буде, з ним нікуди не поїхати. Жити і працювати там я не бажаю", - каже Олександр.

За словами Олександр Склярова, з окупованої території до Краматорська потрапив в березні. Додому не зміг виїхати через карантин. Його друзі досі не можуть перетнути КПВВ.

"Дуже багато моїх знайомих, які зараз, на даний момент хочуть приїхати сюди, подати документи, вони не можуть, банально проїхати через пропускні пункти", - каже абітурієнт з тимчасово-окупованої Макіївки.

Секретар приймальної комісії Донецького національного медуніверситету Ігор Іващук розповів Суспільному, що робота освітніх центрів почалась з 9 червня й триватиме до 23 жовтня.

За його словами, терміни прийому були збільшені, аби більше дітей змогли звернутися в тих умовах, котрі створюють так звані республіки.

Нагадаємо, подали документи до вишів 30 дітей з тимчасово окупованої території.

На початок