За тиждень номерні знаки для автівок онлайн вже забронювали понад 1,3 тисячі людей — МВС

За тиждень номерні знаки для автівок онлайн вже забронювали понад 1,3 тисячі людей — МВС

Сервісний центр МВС у Києві
Сервісний центр МВС у Києві, 11 травня 2020 рік. Фото: УНІАН

З 7 серпня в українських автовласників з'явилась нова можливість — онлайн бронювання номерних автомобільних знаків у сервісних центрах МВС. За тиждень цією послугою скористались 1 363 рази.

Про це повідомляє пресслужба Головного сервісного центру МВСУ України."

"Лише за перший тиждень, як існує нова онлайн-послуга сервісних центрів МВС, нею скористалися 1 363 рази. Вибирати та забронювати номерні знаки державної реєстрації для транспортних засобів можна в Електронному кабінеті водія", — йдеться у повідомленні.

У Головному сервісному центрі МВС зазначили, що для українців вже створено два різні онлайн-сервіси, які пов’язані з номерними знаками.

"Один із них дозволяє вибрати вільні номерні знаки державної реєстрації з числа наявних у певному сервісному центрі МВС перед тим, як звертатись за послугою з реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу. Такого раніше не існувало в Україні. А інший онлайн-сервіс дозволяє замовити індивідуальні номерні знаки, які є додатком до номерних знаків державної реєстрації транспортного засобу", — йдеться у повідомленні.

Як забронювати певну буквено-цифрову комбінацію

Власник або майбутній власник транспортного засобу може авторизуватись до Електронного кабінету водія і попередньо переглянути, чи є вільною певна комбінація цифр або літер та цифр у якомусь сервісному центрі МВС, куди він планує звертатись задля реєстраційних дій.

"Після того, як бажану комбінацію обрано, її можна забронювати для свого транспортного засобу на 10 днів. Сплатити за вартість вибору та/або за комбінацію цифр і букв можна теж онлайн", — йдеться у повідомленні.

Що варто знати про бронювання номерних знаків

Послуга надається для тих водіїв, які можуть користуватись перевагами цифрових сервісів в Україні. Тобто, якщо протягом останніх 10 років водій отримував посвідчення водія нового зразка або оформляв будь-який транспортний засіб, то інформація про нього є в електронному реєстрі МВС, а цифрові сервіси йому доступні. Якщо ж у водія не було протягом десяти років жодного звернення до будь-якого сервісного центру МВС, то, цифрові сервіси ще не можуть бути надані. Варто або обміняти посвідчення водія на посвідчення сучасного зразка або звертатись офлайн за послугами, у тому числі за послугою вибору номерного знака державної реєстрації транспортних засобів в сервісному центрі МВС.

"Власник транспортного засобу або людина, яка планує придбати авто, мотоцикл, причіп тощо може забронювати лише один номерний знак. У випадку, коли у людини є кілька транспортних засобів, наступне бронювання можливе після того, як клієнт закріпить вибраний номерний знак і перереєструє авто у сервісному центрі МВС", — йдеться у повідомленні.

Вартість послуг

У Головному сервісному центрі МВС додали, що послуга вибору номерного знаку коштує 360 грн за будь-яку комбінацію, крім визначених платних комбінацій цифр — їх вартість від 4 800 до 36 000 грн. Вартість 1 доби зберігання — 10,80 грн. Бронювання номерного знаку діє до 10 днів.

"Окремо доведеться сплатити орієнтовно 300 грн за номерний знак (металева спецпродукція, вартість якої залежить від типу транспортного засобу та вартості закупівлі); 200 грн за адмінпослугу реєстрації/перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС; 405 грн за бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (не сплачується у випадку отримання лише е-свідоцтва) та додаткові комісії платіжної системи чи банку", — йдеться у повідомленні.

Але якщо протягом 10 календарних днів замовник бронювання не звернувся до послуги перереєстрації, це бронювання скасовується автоматично, номерний знак повертається до списку вільних, і інша людина може вибрати його для бронювання за своїм транспортним засобом.

"Також за цей час замовник може відмовитися від заброньованого номерного знака. Для цього необхідно надіслати до Регіонального сервісного центру МВС, який є органом управління в області, дезаброньований номерний знак, та подати до відділу бухгалтерського обліку заяву про повернення коштів, квитанцію та копію паспорта", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що співвласник автомобіля, який вказаний у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, не може здійснити бронювання номерного знака.

З 7 серпня в Україні запрацювала нова сервісна послуга від МВС, що дозволяє громадянам обирати та бронювати бажаний номерний знак для авто. Замовити послугу можливо за типом транспортного засобу.

На початок