Заснував родинний музей у Конотопі. Олександр Петрич. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Заснував родинний музей у Конотопі. Олександр Петрич. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Заснував родинний музей у Конотопі. Олександр Петрич. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. konotop.city

У Конотопі на Сумщині вже майже рік функціонує приватний музей родини Петрич. В основі експозиції – предмети, які належали пращурам власника музею Олесандра, зокрема, рідкісні експонати, без яких раніше люди не уявляли свого побуту.

"Так от мені закортіло пам'ять про простих людей, не про видатних донести як пам'ять про ремесла — ті, що були. Воно все зникає", — Олександр Петрич.

Серед експонатів є рубель, за допомогою якого накладувалося сіно на возо або сани, коли його перевозили. Зверху воно клалось уздовж і копиця затягувалася мотузками і крючками, щоб не розпадалося.

"Те, що нове, оцифровується, описується. Каталог електронний свій зробив. 99% дарувальників — це наші регіони. Наші села — Конотопського району, Чернігівського. Ну розширення, мабуть, уже територіально не вийде. Тому, що це зовсім інші кошти, яких немає", — каже власник музею.

За його словами, нині у планах живі екскурсії і фестивалі.

"Якби не карантин, уже б якоїсь випічки, планували вуличної їжі фестиваль провести. Один із етапів у нас в музеї в Конотопі", — розповідає Петрич.

Найрідшими експонатами власник музею називає особисті речі його родичів. Найрідші — це речі, зроблени руками діда або батька, якими користувалась його родина.

"Може найдорожчі не в матеріальному плані, в матеріальному — деякі зовсім нічого не варті, але цінні для мене", — додає Олександр.

На початок