Жорстоке поводження з тваринами: причини, ставлення оточуючих та що робити, коли стали свідком

Жорстоке поводження з тваринами: причини, ставлення оточуючих та що робити, коли стали свідком

Жорстоке поводження з тваринами: причини, ставлення оточуючих та що робити, коли стали свідком

Що робити, якщо ви стали свідком знущання над твариною та чи пов’язане таке поводження із насиллям над людьми, розповідали експерти в студії програми "Між нами" Українського радіо Запоріжжя.

Причини жорстокого поводження з тваринами

Жорстоке поводження з тваринами, як і будь-який паталогічний прояв у поведінці людини, може спричинити кілька факторів. Перш за все, соціальний – наше суспільство, де мало співчуття, милосердя, духовності, натомість багато агресії, яку всмоктують діти з самого малечку. Друга причина – спадковість: коли дитина народжується в родині, де дорослі проявляють агресію один до одного, до тварин, і до неї самої в тому числі.

Крайні прояви такої жорстокості - один з симптомів психопатії, що вирізняється відсутністю емпатії, співчуття, совісті. Таким людям, коли вони спричиняють біль іншим складно зрозуміти, що ті відчувають. Початись може все, по-перше, з дослідницького інтересу в дитинстві, коли відривають крильця метелика, тягнуть кошеня за хвіст. У цей момент насамперед важлива роль батьків, котрі мають пояснити відчуття тварини і навчити правильному з нею поводженню.

Другий прояв – наслідування прикладу дорослих: ставлення, поводження, зокрема виміщення агресії на менших і беззахисніших. Це треба присікати, вчити, пояснювати, як себе поводити та жити в мирі й гармонії з природою, - пояснила психологиня Світлана Шевченко.

Ставлення людей до випадків жорстокого поводження з тваринами

В контексті жорстокого поводження з тваринами, гостя студії голова ГО «Запорізька зоозахисна ліга» Інна Позднякова згадала нещодавній випадок викриття та затримання дівчини та чоловіка, які знімали на відео катування тварин і продавали цей контент:

«Випадок під Вільнянськом шокував не лише запорізьких зоозахисників, а й наших друзів далеко за кордоном. Різне траплялося за роки мого волонтерства, але таке – вперше. Ми спочатку не могли повірити, що інформація – не фейк. А коли вже й самі підключилися до перевірки, виявилося, що до поліції жодних заяв від місцевих жителів, попри зникнення домашніх тварин, не надходило

На жаль, люди сьогодні не дуже довіряють правоохоронним органам - зазначає Інна Позднякова. Зате страх, щоб сусіди не заподіяли лиха, якщо ти заявиш, доволі сильний. Тому зооволонтери у відповідь на свої питання «Чому ви не викликали поліцію або не поскаржилися дільничному?» чують «А хіба вони приїдуть і щось зроблять?»

«Певна річ, що самосуд, який вчинили двоє невідомих, особисто я не підтримую. Але зрозуміти можу: у людей уривається терпець, адже деякі справи щодо жорстокого поводження з тваринами тривають місяцями і кінця-краю не видно. Крім того, більшість випадків знущань караються лише адміністративно…» Тому, на думку Інни Позднякової, треба змінювати законодавство. Законопроект 2351 "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)"саме про це. Він пройшов перше читання у Верховній Раді ще 5 лютого та поки на цьому справа застигла.

«Якщо ви стали свідком або дізналися про випадки жорстокого поводження з тваринами, телефонуйте 102. Навіть, якщо десь вглибині душі сумніваєтесь, чи допоможе, все одно дзвоніть. І можете поставити до відома зооволонтерів, зокрема нашої громадської організації,» - закликала Інна Позднякова.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди