В Україні у duty-free заборонять торгувати алкоголем та цигарками

В Україні у duty-free заборонять торгувати алкоголем та цигарками

Рада ухвалила закон про заборону торгівлі алкоголем та цигарками у duty-free
Верховна рада. Фото: УНІАН

Верховна рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт про заборону торгівлі алкоголем та цигарками у duty-free.

Про це у Telegram повідомив нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк.

Відповідний законопроєкт №9315 підтримали 276 народних депутатів на пленарному засіданні 10 серпня.

"Закон про заборону схеми щодо цигарок і алкоголю в дьюті-фрі прийнято. Це плюс 5-7 млрд гривень на рік надходжень у бюджет", — йдеться у дописі Железняка.

При цьому нардеп додав, що документ не підтримали парламентські фракції "Європейської солідарності" і "Батьківщини".

За словами голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева, законопроєкт №9315 передбачає внесення змін до Митного кодексу України та інших законів щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів.

"Законопроєкт розроблено для руйнування схеми ухилення від оподаткування ПДВ та акцизним податком під виглядом здійснення операцій з продажу тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі", — йдеться у дописі Гетманцева у Telegram.

Документом запропоновано на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні заборонити розташовувати в митному режимі безмитної торгівлі та продажу (постачання) магазини безмитної торгівлі, а також розміщення в них товарів за товарними позиціями 2401-2404, згідно з УКТ ЗЕДКласифікатор товарів, який використовується митницею України..

У травні тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної ради щодо незаконного обігу тютюнових виробів виявила схему Duty Free. У 2021 році в Україні було 48 магазинів безмитної торгівлі, а після початку війни їх залишилося лише 15. Хоча виїзд за кордон для великої кількості громадян закрито, 2022 року було реалізовано 20 млн пачок сигарет, а роком раніше – 27 млн пачок.

Під час розслідування ТСК з'ясувалося, що в наземних пунктах пропуску на один чек купують у середньому 30-35 пачок цигарок, а на інших – лише 5-7 за допустимих під час перетину кордону лише двох пачок на одну людину. Кількість вироблених сигарет Duty Free і проданих також відрізняється на сотні тисяч пачок.

Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики оцінює щомісячні втрати для держбюджету від трьох підакцизних товарів на рівні $1 млрд.

На початок