Держдеп: допомога Україні не зміниться навіть за президентства Трампа

Держдеп: допомога Україні не зміниться навіть за президентства Трампа

У США заявили, що допомога Україні не зміниться навіть за президентства Трампа
Речник Державного департаменту США Метью Міллер. Скриншот з відео

Допомога США для України буде закріплена у відповідних міждержавних угодах, які залишаться чинними, незалежно від того, хто буде президентом США, навіть якщо їм буде Дональд Трамп.

Про це під час брифінгу сказав прессекретар Держдепу Метью Міллер.

“Ми маємо закріпити довгострокові угоди про безпеку, які переживуть будь-яку адміністрацію, будь-який уряд як тут, у Сполучених Штатах, так і між нашими союзниками та партнерами, які взяли на себе довгострокові зобов’язання щодо безпеки України,” — відповів Міллер на питання журналістки.

Також Міллер додав, що наразі Сполучені Штати обговорюють з Україною, як виглядатимуть ці зобов’язання щодо безпеки.

“Ми ведемо дискусії з Конгресом щодо того, якою має бути наша поточна позиція щодо фінансування України та якою має бути довгострокова позиція,” — розповів Міллер.

Також він наголосив, що зовнішньополітична підтримка США залежить не лише від рішення президента, а й від Конгресу.

"Кожного разу, коли ми просили у Конгресу виділити більше підтримки для уряду України, українських військових і народу України, Конгрес завжди погоджувався. І ми очікуємо, що так буде й надалі", — зауважив прес-секретар Держдепу.

Раніше телеканал CNN повідомляв з посиланням на американських чиновників, що високопосадовці США та Європи стурбовані тим, що президент Росії розраховує дочекатися послаблення підтримки України після президентських виборів у США наступного року.

На початок