У Норвегії через повені частково зруйнувалася гребля електростанції

У Норвегії через повені частково зруйнувалася гребля електростанції

У Норвегії через повені частково зруйнувалася гребля електростанції
На фото: гребля Браскерейдфосс у Норвегії, Hafslund.

На сході Норвегії у середу, 9 серпня, вода прорвала греблю електростанції після кількох днів сильних повеней. Гребля Браскерейдфосс на найбільшій норвезькій річці Гломма не змогла відкрити свої люки після того, як була затоплена диспетчерська.

Про це повідомило норвезьке комунальне підприємство Hafslund.

Зазначається, що внаслідок шторму "Ганс" у річці є велика кількість води. Розглядалося кілька різних заходів, щоб забезпечити відведення води повз електростанцію, зокрема і вибухові роботи.

Як пише агентство Reuters, можливість підірвати один з люків 45-річної дамби розглядала місцева поліція. Однак згодом вирішили не вдаватися до таких методів, оскільки вибух було б важко контролювати.

"Збитки від можливого вибуху... були б настільки великими, що він не мав би ніякого сенсу", – сказав Фредрік Томсон з місцевої поліції.

Поліція побоюється, що міст у Браскерейдфоссі може обвалитися. Разом з тим у поліції запевняють, що загрози для мешканців не буде навіть якщо дамба зруйнується повністю. Влада запевнила, що всі, хто мав бути евакуйований у цьому районі, вже евакуйовані.

Що відомо про повені в Норвегії

Через шторм "Ганс" Норвегія евакуювала тисячі людей. Багато річок вийшли з берегів до найвищого рівня за останні 50 років. Чимало будинків і підприємств були затоплені або знесені зсувами. Основні дороги були закриті, а залізничне сполучення частково призупинено. Влада попередила про нові повені найближчими днями, коли вода рухатиметься до нижчих прибережних регіонів.

У графстві Іннландет, одному з найбільш постраждалих районів Норвегії, повідомили, що багато людей були ізольовані через повені, і що перші служби реагування, можливо, не зможуть дістатися до постраждалих.

"Ми перебуваємо в надзвичайній ситуації загальнонаціонального масштабу", — сказав у заяві мер Інландета Ауд Хоув.

Уряд у середу 9 серпня вирішив мобілізувати більше гелікоптерів для участі в евакуації.

Сильні вітри, дощ і зсуви накрили різні частини скандинавського регіону в останні дні. Зокрема у Фінляндії були обірвані лінії електропередачі, у Швеції та Норвегії були затоплені цілі села та призупинений громадський транспорт у сильно постраждалих районах.

У понеділок, 7 серпня, шведський потяг зійшов з рейок, коли повінь змила залізничний насип, постраждали три людини. Влада Норвегії та Швеції зберегла червоний рівень небезпеки та найсуворіші попередження про повені для кількох регіонів.

На початок