Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині

Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині

Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині
Суспільне Житомир

Новоград-Волинський та Коростенський відділи заготівлі крові із 7-го жовтня не працюватимуть. Про це Суспільному розповів керівник Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.

У місцевих відділах заготівлі крові інформацію про припинення роботи підтвердили і сказали, що вони не згодні із ухваленням такого рішення.

За словами Коростенського відділу заготівлі крові Віктора Камінського, 7 серпня працівників закладу вже попередили про скорочення.

Віктор Камінський: "Відповідно до листа, який надійшов від обласного управління охорони здоров’я у Коростенському відділі заготівлі крові підлягає скороченню 12 працівників. Тобто усі. А це означає, що відбувається закриття закладу. Нас ознайомили усно з наказом. Примірника наказу не видали. Сказали, що це не потрібно і нібито незаконно. Приміщення, де сьогодні розташовується Коростенський відділ заготівлі крові, на балансі міської ради".

Він також розповів, що в Коростені є чимало людей, які бажають здавати кров. Упродовж 2019-го року було 1185 донорів. За 7 місяців цього року - 524 донори. І це за умови, що заклад через карантин 2,5 місяці не працював.

"У Житомирський обласний центр крові та для лікувальних закладів області ми постійно передаємо і еритроцити, і плазму. Тому ми звертались до Коростенського міського голови. Він сказав, що буде звертатись до голови обласної ради, щоб передати Коростенський відділ заготівлі крові з підпорядкування обласної ради на підпорядкування міської ради. Тож, ми будемо фінансуватися не з обласного бюджету, а з міського. Так плануємо зберегти і центр крові, і персонал", - сказав Віктор Камінський.

Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині
Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині. Суспільне Житомир

Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині
Два відділи заготівлі крові закриють на Житомирщині. Суспільне Житомир

Керівник обласного центру крові Анатолій Чугрієв розповів, що загалом у Новоград-Волинському та Коростенському відділах заготівлі крові працює 29 працівників, і всі вони підлягають скороченню, бо з 7-го жовтня ці відділи припинять своє існування.

Анатолій Чугрієв: "Вийшло так, що при потребі на 9 місяців у 9 млн. грн. нам передбачили 3,8 млн. грн. Ми попередили, що, якщо не буде достатньо грошей, то крок до скороченню буде незворотнім. У 2019-му році Новоград-Волинський відділ виготовив продукції на суму 368 тис. грн., а на утримання закладу в 2019-му році витратили майже 2 млн. грн. По Коростеню - виготовлено продукції на суму 538 тис. грн., а на утримання витрачено 1 млн. 300 тис. грн. Станом на 1 травня заборгованість лікарень перед обласним центром крові за компоненти крові становила 1,4 млн. грн. Сьогодні в області працює 4 відділи заготівлі крові. 90 відсотків всіх компонентів крові виготовляє обласний центр крові".

Авторка сюжету: Аліна Домбровська

Камера Олександр Данилюк

Вибір редакції

На початок