Політвʼязня Сервера Зекірʼяєва знову відправили до ШІЗО до російської колонії

Політвʼязня Сервера Зекірʼяєва знову відправили до ШІЗО до російської колонії

Політвʼязня Сервера Зекірʼяєва знову відправили до ШІЗО до російської колонії
Сервер Зекір'яєв. Кримська солідарність

Політвʼязня, учасника справи "другої Бахчисарайської групи" Сервера Зекір'яєва знову помістили до ШІЗОШтрафний ізолятор — відділення виправної установи, де розташовані камери для порушників режиму утримання. Переведений в штрафний ізолятор в'язень істотно обмежений у правах..

Про це "Кримській солідарності" повідомила його дружина Зарема Зекір'яєва.

Вона зазначила, що її чоловік знаходиться не у загальному бараку колонії з 1 лютого цього року.

"Щоразу йому продовжували термін у ШІЗО на 15 діб. Потім, 26 квітня, його помістили до ПКТ. Там він просидів до 26 липня, — йдеться у повідомленні. — Йому сказали, що до барака він більше не повернеться. Це означає, що ШІЗО, ПКТ, СУС – це його місця. Причина його стаття, 205.5. Не знаю, чи надходили йому погрози [від керівництва чи співробітників колонії про те, що до барака він не повернеться], але чоловік писав так".

Багатодітний батько з Бахчисараю Сервер Зекір'яєв наразі знаходиться у виправній колонії №1 у місті Донській Тульській області Росії.

Що відомо про Сервера Зекір'яєва

  • 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї співробітники ФСБ затримали шістьох кримських татар — Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір'яєва та Ернеса Аметова.
  • 21 травня 2018 року були затримані у своїх будинках та заарештовані в рамках цієї ж кримінальної справи Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв. Їх підозрювали у причетності до діяльності "Хізб-ут-ТахрірХізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́ — міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року в Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіюддіном ан-Набгані. Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі визнана терористичною організацією в Росії і Казахстані." у Криму.
  • У Росії її організація заборонена з 2003 року. На території України та більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.
  • 16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок у справі другої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір. Кримських мусульман засудили до термінів від 13 до 19 років ув'язнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок