Запоріжці підписують звернення до прем'єр-міністра України та голови ОДА

Запоріжці підписують звернення до прем'єр-міністра України та голови ОДА

Запоріжці підписують звернення до прем'єр-міністра України та голови ОДА

За ініціативи ГО «Еко-коаліція Запоріжжя», яка об’єднує місцевих екоактивістів, запоріжці почали збирати підписи під зверненням до прем'єр-міністра України та голови Запорізької ОДА з вимогою прийняття рішення про поетапне зниження шкідливих викидів.

Про це юристка «Еко-коаліції Запоріжжя» Тетяна Ярмохіна повідомила в етері програми «Тема дня»: запоріжці активно підписують звернення до прем'єра та голови ОДА, оскільки саме виконавча влада повинна розробити інструкції по врегулюванню викидів.

Тетяна Ярмохіна зазначила, що питання з поетапним зниженням викидів забруднюючих речовин, передбачене ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", у першу чергу можна вирішити на регіональному рівні. Для цього представники «Еко-коаліції Запоріжжя» написали звернення до голови Запорізької ОДА Віталія Боговіна з пропозицією про зустріч: наразі вже минуло 30 днів, але відповіді поки немає, - повідомила гостя студії.

Нагадаємо, електронна петиція на сайті Запорізької міськради про поетапне зниження шкідливих викидів в атмосферне повітря зібрала необхідні для розгляду 750 голосів за одинадцять днів від моменту публікації 26 червня. Петиція вимагає від міської влади звернутися до депутатів з вимогою ухвалити рішення щодо поетапного зниження викидів.

Як повідомила голова Запорізької філії Всеукраїнської екологічної ліги Ірина Пірогова, наразі депутати міськради вже підготували проєкт рішення на розгляд сесії щодо підтримки цієї петиції.

Чому важливо прийняти рішення про поетапне зменшення викидів у Запоріжжі

В етері програми завідувач відділення оцінки впливу на здоров'я людини факторів середовища життєдіяльності Обласного лабораторного центру МОЗ Євген Тулушев повідомив, що спеціалістами мобільної лабораторії, що працює з восьмого січня поточного року, зроблено більш ніж 10 тис. досліджень і в кожному п'ятому - перевищені гранично допустимі концентрації пилу, фенолу, сірковуглецю, формальдегіду, толуолу тощо.

Але лабораторія лише фіксує ці відхилення. Питання в тому, що далі з цією інформацією робити. Добре, що є громадський контроль, проте цього недостатньо - зазначає Тетяна Ярмохіна:

«Петиція - це лише одна з форм впливу, коли громадянське суспільство чинить тиск на державу, щоб держава нормами права регулювала його життєдіяльність».

Що відомо

  • Регулювання викидів - це ланка державного контролю стану якості атмосферного повітря. Щоб це регулювати та вказувати в дозволі, наскільки треба зменшувати викиди якому підприємству, для цього потрібна обласна або державна програма. Таке рішення може ухвалити як профільне міністерство, так і ОДА - з попереднім науковим обґрунтуванням, тобто провести так звану інвентаризацію викидів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди