Сили оборони знищують російську логістику на півдні України — ISW

Сили оборони знищують російську логістику на півдні України — ISW

Сили оборони знищують російську логістику на півдні України — ISW
Чонгарський міст. Фото: Telegram/ Владимир Сальдо

Українські удари по мостах на критично важливих російських наземних комунікаційних лініях на межі Криму та Херсонської області є частиною кампанії, спрямованої на створення умов для майбутніх рішучих контрнаступних операцій.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зауважують аналітики, 6 серпня українські сили завдали удару по двох ключових автодорожніх мостах вздовж найважливіших комунікаційних ліній Росії, що з'єднують окупований Крим та окуповану Херсонську область, внаслідок чого російські сили перенаправили дорожній рух із коротших східних маршрутів на довші західні.

Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що українські сили випустили 12 ракет по автомобільному мосту через Генічеську протоку, що з'єднує Генічеський район з Арабатською стрілкою, і що дев'ять із цих ракет перехопила російська система. Водночас російські джерела поширили зображення, що показують значні пошкодження моста, та заявили, що українські удари зруйнували його частину.

Також російські джерела розповсюдили кадри, на яких українські сили завдають удару по автомобільному мосту через Чонгар на трасі М-18 (Джанкой – Мелітополь), що з'єднує окупований Крим з окупованою Херсонською областю. Судячи з них, обидві сторони мосту дістали незначне пошкодження.

"Українські удари ймовірно, перервуть перекидання російського особового складу, техніки та обладнання з окупованого Криму для проведення найважливіших оборонних операцій Росії у західній частині Запорізької області та в районі кордону між Запоріжжям та Донецькою областю на невизначений термін", — йдеться у повідомлені.

За оцінкою Інституту, ступінь пошкодження мосту через Генічеську протоку, ймовірно, змусить російські сили перенаправити військові перевезення з Арабатської стрілки на довші західні маршрути між окупованим Кримом та окупованою Херсонською областю. Це створить значні збої в логістиці та ймовірність затримок та заторів.

При цьому один із російських блогерів, пов'язаний із ПВК "Вагнер", стверджував, що удари 6 серпня показують, що українські сили методично намагаються відрізати російське угруповання на півдні України та порушити його логістику способом, аналогічним до української кампанії з перехоплення під час Херсонського контрнаступу.

"Блогер зазначив, що російська оборона на західному (правому) березі Херсонської області була зруйнована за лічені дні після кількох місяців українських ударів по російській логістиці, і висловив побоювання, що ситуація може повторитися", — зазначається в дописі.

Українські удари по східних контрольно-пропускних пунктах, ймовірно, перервуть перекидання російського особового складу, техніки та обладнання з окупованого Криму для проведення найважливіших оборонних операцій Росії у західній частині Запорізької області та в районі кордону між Запоріжжям та Донецькою областю на невизначений термін. Українські сили, ймовірно, також розширюють свої зусилля щодо перехоплення, спрямовані на російські військово-морські цілі, які залучені у російській логістиці у Чорному морі, зазначає ISW.

Що відомо про удари по мостах

У неділю, 6 серпня, в районі Чонгарського мосту пролунали сильні вибухи. Окупаційна влада заявила про ракетний удар з боку ЗСУ. Окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов заявив, що в міст влучила одна ракета, решту збили сили ППО.

Заступник очільника окупаційної влади Херсонщини Володимир Сальдо заявив, що удар було завдано нібито ракетами Storm Shadow. За його даними, 9 із 12 ракет збила ППО.

Так званий Мінтранс Криму заявив про тимчасову зупинку роботи пропускного пункту Чонгар.

ЗСУ підтвердили ураження Чонгарського мосту, заявивши, що він важливий для логістики окупантів.

22 червня було пошкоджено два мости у районі Чонгару. Другий удар припав на "старий" міст через Сиваш. Окупанти звинуватили в ударі українську армію, заявивши, що вони використали для цього Storm Shadow.

У суботу, 29 липня, Збройні сили України підірвали Чонгарський міст. OSINT-дослідник Гіденорі Ватанаве розмістив супутникові знімки, що підтверджують його пошкодження.

В Інституті вивчення війни припустив, що відсутність реакції російських військових блогерів на український удар на мосту через Чонгар 29 липня є помітним переломом у російських репортажах про війну в Україні та може свідчити про те, що Кремль наказав російським мілблогерам утримуватися від висвітлення цієї теми.

На початок