У Керченській протоці морські безпілотники атакували російський танкер-хімовоз. Йдеться про спецоперацію СБУ і ВМС

У Керченській протоці морські безпілотники атакували російський танкер-хімовоз. Йдеться про спецоперацію СБУ і ВМС

У Керченській протоці морські безпілотники атакували російський танкер-хімовоз "Сиг"
. Танкер "Сиг". Фото: з сайту marinetraffic.com

У Керченській протоці морські безпілотники атакували російський танкер-хімовоз "SIG", судно зазнало пошкоджень. Близько опівночі місцеві телеграм-канали повідомили про вибухи, які було чути в районі Кримського мосту. Джерела Суспільного в СБУ повідомили, що удар по нафтовому танкеру РФ "SIG" є спецоперацією СБУ і ВМС.

Як повідомляють джерела Суспільного в СБУ, спецоперація проходила вже за класичним сценарієм: надводний дрон, 450 кг тротилу, вибух.

"Як результат — один з найбільш потужних нафтових танкерів РФ (збудований в 2014 році, майже 5 тисяч тон) розпочав "отрицательное плавание" біля Кримського мосту. Танкер був добре навантажений паливом, тож "феєрверк" було видно здалеку", — розповіли Суспільному.

Спецоперацію СБУ проводила спільно з ВМС. Вона відбувалася в територіальних водах України, зазначили джерела Суспільного.

Про пошкодження танкера внаслідок атаки дронів повідомили російські ЗМІ.

"Танкер зазнав пошкоджень у Керченській протоці під час атаки з боку ЗСУ, екіпаж перебуває в безпеці, повідомили нам у Морському рятувальному центрі. Постраждало машинне відділення. Два буксири прибули до місця НП із танкером у Керченській протоці, вирішується питання про буксирування судна", — йшлося у повідомленні ТАСС вночі 5 серпня.
"Судно перебувало на південному підході до Керченської протоки. Постраждалих немає, судно на плаву. До нього було направлено судна Азово-Чорноморської філії ФДБУ "Морспасслужба": СБС "Меркурій" і НІС "Імпульс", — повідомляє ТАСС зранку 5 серпня.

У Морському рятувально-координаційному центрі Новоросійська також повідомили, що розливу палива не було.

Російські телеграм-канали виклали фото зсередини танкера.

Після того, як пролунали вибухи, представник окупаційної влади на Запоріжжі Володимир Рогов повідомив про перекриття руху на Кримському мосту.

"На Кримському мосту перекрито рух і відключено освітлення у зв'язку із заходами безпеки через атаку українських дронів", — написав Рогов.

Про те, що внаслідок атаки немає постраждалих, а судно на плаву, повідомили у РосМорРечФлоті.

"Оперативним черговим Росморрічфлоту о 00.28 05.08.2023 від МСКЦ Новоросійськ отримано повідомлення про те, що танкером "Сиг" (с/в "Транспетрочарт", п/р Санкт-Петербург, екіпаж 11 осіб, судно в баласті) о 23.20 04.08.2023 отримано пробоїну в районі машинного відділення біля ватерлінії з правого борту, імовірно, унаслідок атаки морського дрона. Судно перебувало на південному підході до Керченської протоки в координатах 45°01'1 "N 036°31'7 "E. Постраждалих немає. Судно на плаву", — йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство оборони Росії офіційно підтвердило інформацію про атаку морських дронів на Новоросійськ у ніч проти 4 серпня. У відомстві зазначили, що вночі російську військово-морську базу спробували атакувати два українські безекіпажні катери.

Джерела ВВС Україна в Службі безпеки України повідомили, що спецслужба разом з ВМС провела спецоперацію в бухті Новоросійська, унаслідок якої пошкодили великий десантний корабель РФ "Оленегорский горняк". На наданому ВВС Україна відео видно, як надводний дрон СБУ, насичений 450 кілограмами тротилу, атакує корабель, де перебуває близько 100 осіб екіпажу. Унаслідок атаки корабель отримав "серйозну пробоїну" і наразі не може виконувати свої бойові завдання, зазначили джерела журналістів у СБУ.

У своєму вечірньому зверненні 4 серпня президент України Володимир Зеленський сказав: "Була сьогодні й доповідь керівника СБУ Малюка. Зміст не буду озвучувати. Скажу лише те, що всі ми вдячні Службі безпеки України за повернення війни назад – державі-агресору. Що несеш світу, з тим сам і опиняєшся".

На початок