На Волині археологи знайшли керамічну фігурку приблизно 16-17 століття

На Волині археологи знайшли керамічну фігурку приблизно 16-17 століття

Керамічна фігурка пізнього середньовіччя
Керамічна фігурка, датована орієнтовно 16-17 ст, 3 серпня 2023-го. Фото Віктора Чухрая

В історичній частині міста Володимира під час археологічних досліджень знайшли керамічну фігурку вершника періоду пізнього середньовіччяПеріод XIV—XVI століть. Це – вершник на коні з деталями одягу, збруї та обладунку.

Як розповів Суспільному телефоном науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, знахідку виявили 3 серпня поблизу Собору Різдва Христового.

Старовинна фігурка як матеріальна культура міста

Який вид застосування мала ця фігурка, каже археолог, наразі ще вивчає.

"Можливо якусь підказку дадуть колеги, бо я поки не знаю що це: чи це іграшка, чи прикраса, чи шахматна фігурка, чи люлька, чи частина якогось образу. Орієнтовно це пізнє Середньовіччя, 16-17 століття. Голова у вершника, на жаль, втрачена, таким його знайшли. Але сколи на фігурці давні, тобто не зараз вона побилася", – каже волинянин.

Зі слів Віктора Баюка, попри те, що предмет пошкоджений, він залишається не менш цікавим і має культурну цінність.

"Вершник дуже мистецько цікавий у дуже детально зроблений: вузда, взуття, кунтуш. По кунтушу, по одягу можна спробувати з'ясувати. Є ще в нього на грудях лати і там видніється ніби хрест, але теж детально не вивчав поки", – каже археолог.

Більше про нові археологічні дослідження

Наразі в межах Окольного міста – в історичній частині Володимира на території заповідника – працює група з 12 студентів-археологів. Розкопки, говорить Віктор Баюк, проводять по трасі майбутніх тепломереж, реконструкцією яких займається "Володимиртеплокомуненерго".

"Вершник без голови": на Волині археологи знайшли керамічну фігурку приблизно 16-17 століття
Наразі археологи досліджують шар землі біля Собору Різдва Христового. Фото Віктора Баюка

"Зараз ми працюємо на подвір'ї Собору Різдва Христового і в монастирському саду будемо працювати. Другий відрізок – костел Іоакима та Анни, який поруч. Ймовірність того, що ми знайдемо там цікаві речі стовідсоткова. Питання в тому, які це речі – чи давньоруського часу, чи Середньовіччя, чи пізнього Середньовіччя", – сказав археолог.

Як додав Віктор Баюк, культурний шар, який нині досліджують, може містити стародавні предмети від давньоруського часу до ранньомодерної доби.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок