У Польщі заявили, що викрили російського шпигуна

У Польщі заявили, що викрили російського шпигуна

У Польщі заявили, що викрили російського шпигуна
Прапор Польщі. Ілюстративне фото: Getty Images

У Польщі викрили та взяли під варту російського шпигуна Михайла Олександровича.

Про це у Twitter повідомив голова Міністерства внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

Він відзначив, що це вже шістнадцятий затриманий за підозрою в участі в російській шпигунській мережі. Зафіксовано, що Олександрович брав участь у розвідці військових об'єктів і портів на території Польщі та проводив пропагандистську діяльність на користь РФ.

Як пише польське видання Onet з посиланням на інформацію від спецслужб, 39-річного агента затримали 1 серпня. Він — громадянин Республіки Білорусь. Упродовж 2008-2010 років працював у Москві, а потім переїхав до Санкт-Петербурга. Відомо, що він відбув шестирічне ув'язнення в Росії, у Польщу приїхав у 2021 році.

У Польщі він мав проводити розвідку об'єктів критичної інфраструктури, зокрема військових територій та об'єктів, морських портів, а також ведення пропагандистської діяльності. За виконання завдань отримував грошову нагороду. Під час судового засідання суддя погодився з аргументами обвинувачення і наказав взяти підозрюваного під тимчасовий арешт.

10 липня у Польщі затримали російського шпигуна. Затриманий є громадянином України, який проживав у Польщі з 2019 року.

28 березня у Польщі затримали трьох осіб, яких підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Група діяла за вказівкою російських спецслужб і виконувала типово розвідувальні завдання, а також займалися пропагандистською діяльністю.

На початок