На 15% менше, ніж торік: на Черкащині впала народжуваність

На 15% менше, ніж торік: на Черкащині впала народжуваність

На 15% менше, ніж торік: на Черкащині впала народжуваність
Суспільне: Черкаси

На Черкащині за шість місяців народилося 2 806 дітей, тоді як за аналогічний період минулого року на 498 дітей більше, повідомила Суспільному заступниця начальника управління охорони здоров’я області Тетяна Бондар.

Разом з тим, в обласному центрі показники народжуваності майже не змінювались протягом останніх трьох років, додав директор Черкаського міського пологового будинку Дмитро Вітренко.

У післяпологовій палаті Черкаського центру матері й дитини медсестра відділу новонароджених вчить новоспечених матусь правильно тримати своїх малюків:

"Брати на руки обов’язково треба так, щоб і головка, і плічко були в долоньках, щоб не брати за одну голівку. Наче по одній лінії, трошечки наче схилити до себе".

На 15% менше, ніж торік: на Черкащині впала народжуваність
Суспільне: Черкаси

Любов Проценко 17 років працює акушеркою. Протягом цього часу, розповіла, роботи менше не стало:

"Кожен місяць по-різному, хвилеподібно, то більше, то менше, але тенденції до зросту є: мами народжують, більшість партнерських пологів нині. У палатах зараз комфортно: з євроремонтом, стіни пофарбовані, умови для жінок покращилися".

Тішилась умовами перебування в одномісній палаті породілля Анастасія Ветушко. Вона приїхала в Черкаси з села Васильків, Звенигородського району. Вчора народила дівчинку.

На Черкащині впала народжуваність
Суспільне: Черкаси

У Черкасах спаду народжуваності немає, пояснив директор міського пологового будинку Дмитро Вітренко. Щоправда, четверта частина пацієнток із загальної кількості – це жительки інших міст та областей.

"Черкащани – це до 70 відсотків, і раніше, і тепер в нас народжують пацієнти з інших районів області, і навіть областей для отримання допомоги. Десь біля 24-25% — це все-таки пацієнти народжували внутрішньо переміщені, тобто люди, які приїхали з Харківської, Луганської, Донецької області для отримання кваліфікованої медичної якісної допомоги в нашому пологовому будинку", – розповів пан Дмитро.

Відтак, протягом трьох останніх років різких змін із кількістю пологів тут не фіксували, додав директор центру матері й дитини.

"Якщо говорити за кількістю пологів які відбулися за останні три роки, то у 22-му році у нас навіть на 50 пологів стало більше аніж у 2021 році, і в 2022 році народилося 1 234 дитини. Якщо провести аналіз за останні пів року, то кількість пологів порівняно з трьома попередніми роками, дещо зменшилась, але той показник статистично не має значення, бо він 10-13 пологів порівняно з іншими".

Разом з тим по області цифри не такі оптимістичні, розповіла заступниця керівниці управління охорони здоров’я області Тетяна Бондар:

"Це півріччя вирізняється низьким показником народжуваності, але будемо сподіватися, що до кінця року поліпшиться. І цей показник в порівнянні з 6 місяцями попереднього року, маємо зменшення на 15% народжуваності".

Тетяна Бондар, керівниця управління охорони здоров'я Черкащини
Суспільне: Черкаси

На загальний спад народжуваності впливає багато як природних, так і соціальних факторів, пояснила Тетяна Бондар. Війна – один з них.

"Ніхто не заперечує вплив війни, також маємо частину населення дітородного віку, які виїхали з своїми дітьми за кордон, щоб убезпечитися і, напевно, стресова ситуація, невпевненість в завтрашньому дні", – додала пані Тетяна.

Попри це, народжувати жінки прагнуть у спеціалізованих центрах та лікарнях, що й пояснює сталі показники в Черкасах, додала Тетяна Бондар:

"В Черкасах легше знайти роботу – це як фактор можна припустити, і звісно тут люди залишилися, або приїхали, щоб народжувати".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок