РФ масово вербує для фронту жінок у в'язницях

РФ масово вербує для фронту жінок у в'язницях

РФ масово вербує для фронту жінок у в'язницях
Російська виправна колонія для жінок. Фото: АР

Росія впроваджує активне вербування жінок у в'язницях на окупованих територіях та півдні РФ для участі у вторгненні в Україну.

Про це розповіла засновниця проекту "Русь сидящая" Ольга Романова в інтерв'ю "Можем пояснить".

За її словами, до останнього часу активне вербування жінок відбувалося на окупованих територіях України. Зокрема, 50 ув'язнених, за її даними, пішли воювати із жіночої колонії міста Сніжне у Горлівському районі Донецької області. Крім того, Романовій відомо про 100 успішних випадків вербування жінок у колоніях на півдні Росії, зокрема, у Липецькій області.

"У Липецьку було саме масове вербування. Знаю, що жінки вибували навіть із московських СІЗО", — повідомила правозахисниця.

Про те, що близько 30 засуджених жінок із виправної колонії №7 у селі Новоуглянка в Усманському районі Липецької області погодилися вирушити воювати проти України, 1 серпня написав Telegram-канал SOTA. Там понад 90% ув'язнених мають позитивний ВІЛ-статус.

За даними журналістів, які поспілкувалися з родичами ув'язнених, жінки уклали контракт на два роки з Міноборони РФ.

На думку Ольги Романової, "на відміну від чоловіків, жінки у в'язниці вкрай схильні до пропаганди" і йдуть воювати навіть охочіше за чоловіків.

"Ми можемо чекати на новини і з інших жіночих зон", — прогнозує вона.

За свідченнями полонених в'язнів, про які знає Романова, жінки воюють у підрозділах штурмовиків Міноборони. У багатьох позивний "Вовчиця". Їх утримують разом із чоловіками, але воюють вони окремо.

Держдума РФ 24 червня 2023 року ухвалила закон, який передбачає припинення кримінального переслідування щодо тих, хто записався на війну. Таким чином росіянки, які пішли воювати проти України можуть уникнути кримінальної відповідальності.

На початок