Угруповання "Ісламська держава" повідомило про смерть свого лідера

Угруповання "Ісламська держава" повідомило про смерть свого лідера

Бійці Сирії під час бою з бойовиками угруповання "Ісламська держава" у місті Ракка
Кадр з відео Демократичних сил Сирії (SDF) за 6 березня 2017 року, де бійці SDF біжать під час бою з бойовиками угруповання "Ісламська держава" у східній частині міста Ракка, Сирія. Фото: АР

Угруповання "Ісламська держава" у  четвер, 3 серпня, повідомила про смерть свого  лідера Абу аль-Хусейна аль-Хусейні аль-Курайші. Він очолював екстремістську організацію з листопада 2022 року. Коли саме він був убитий, не повідомляється.

Про це інформує АР.

Аль-Курайші є четвертим лідером “Ісламської держави”, вбитим з часу заснування угруповання іракським бойовиком Абу Бакром аль-Багдаді, який у червні 2014 року проголосив халіфат на території Сирії та Іраку та через кілька років зазнав поразки.

Речник “ІД” Абу Хутайфа аль-Ансарі заявив в аудіоповідомленні, що аль-Курайші "загинув мученицькою смертю" на північному заході Сирії. Він додав, що аль-Курайші був убитий членами пов'язаного з Аль-Каїдою сирійського угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам", коли вони намагалися затримати його в провінції Ідліб.

"Він бився з ними, поки не помер від ран", — сказав аль-Ансарі.

У квітні президент Туреччини Реджеп Таіп Ердоган заявив, що агенти турецької розвідки вбили аль-Курайші на півночі Сирії. Тоді ІД заперечила цю заяву.

Засновник ІД аль-Багдаді був убитий під час рейду американських військ на північному заході Сирії в жовтні 2019 року. Наступний лідер угруповання, Абу Ібрагім аль-Хашимі аль-Курайші, також був убитий під час американського рейду в лютому 2022 року на північному заході Сирії. Його наступник був убитий на півдні Сирії пізніше того ж року.

Ісламська Держава (ІД), до 29 червня 2014 року Ісламська держава Іраку та Леванту(ІДІЛ) — невизнана ісламістська терористична держава (халіфат з 29 червня 2014) і міжнародна терористична, мілітаристська група напрямку джихадизму.

На початок