Росія скоротить штат дипустанов Румунії в РФ

Росія скоротить штат дипустанов Румунії в РФ

Будівля МЗС Росії
Будівля МЗС Росії. Фото: пресслужба МЗС РФ

МЗС Росії у четвер, 3 серпня, вручило тимчасовому повіреному у справах Румунії в РФ Константину Іоніце ноту про запровадження квот на чисельність персоналу дипломатичних і консульських установ Румунії в Росії. Йдеться про симетричні заходи у відповідь на обмеження, що стосуються посольства Росії в Бухаресті та Генерального консульства Росії в Констанці, заявили у відомстві.

Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

“Беручи до уваги послідовно проведену румунською владою недружню політику по відношенню до Російської Федерації, спрямовану, зокрема, на створення штучних і нічим не обгрунтованих перешкод функціонуванню російських дипломатичного представництва і консульської установи в Румунії, Міністерство залишає за собою право на додаткові заходи у відповідь, адекватні ситуації, яка склалася в результаті дій Бухареста”, — йдеться у повідомленні.

1 липня з Бухареста спеціальним рейсом вилетіли 40 російських дипломатів та представників технічного персоналу посольства РФ, а також члени їхніх сімей. Як пояснили тоді в МЗС Румунії, рішення про скорочення персоналу дипмісії відображає поточний рівень відносин між двома країнами після того, як РФ розв’язала агресивну війну проти України.

Президент Румунії Клаус Йоганніс засудив атаки РФ по інфраструктурі на Дунаї на півдні України й назвав це воєнним злочином. Також румунська армія почала посилено контролювати кордон НАТО.

На початок