"Москва веде битву за глобальну катастрофу": Зеленський прокоментував удари РФ по Україні

"Москва веде битву за глобальну катастрофу": Зеленський прокоментував удари РФ по Україні

"Москва веде битву за глобальну катастрофу": Зеленський прокоментував удари РФ по Україні
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Агресія Росії проти України та удари по портовій інфраструктурі загрожують усьому світові та можуть призвести до глобальної продовольчої катастрофи.

Про це 2 серпня заявив президент Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення.

"37 "шахедів" загалом було за цю одну ніч. Частину вдалося збити. Але частину. На щастя, люди не постраждали. Є влучання у південних районах – Одещина, наші порти", — зазначив він.

Гарант розповів, що держава працює із партнерами, щоб збільшити постачання систем протиповітряної оборони.

"Дуже важливо, щоб світ не звикав до цього російського терору. Кожне влучання — це спільна проблема. Не лише України, а й усіх тих у світі, чию стабільність Росія намагається знищити, коли б’є по наших портах, по нашій інфраструктурі", — підкреслив Зеленський.

Він додав, що російська агресія загрожує не лише Україні, але й всьому вільному світу.

"Зараз для російської держави це битва не лише проти нашої свободи, й не лише проти нашої держави. Москва веде битву за глобальну катастрофу: цим божевільним потрібно, щоб продовольчий ринок світу розвалився — цінові кризи їм потрібні, їм потрібні збої в постачанні. Хтось там у них думає, що зможе на цьому заробити. Хтось там у Москві сподівається, що нібито щось собі виторгує. Це дуже-дуже небезпечні сподівання", — зауважив гарант.

Він також повідомив, що ровів нараду щодо безпекової та соціальної ситуації в Закарпатті.

"Питання кордону – стратегічні для регіону, доповідав генерал Дейнеко, керівник Державної прикордонної служби. Ґрунтовна доповідь очільника обласної адміністрації Микити — відчувається, що в регіоні є потрібні результати", — сказав президент.

Зеленський наголосив на важливості роботи щодо релокації бізнесу та створення нових робочих місць у різних громадах області, а також на потребі в проєктах для реабілітації українських воїнів.

"Багато ініціатив щодо розвитку економіки Закарпаття — тих можливостей, які десятиліттями не використовувалися. Зокрема, тут, у регіоні, вже почалася розробка родовища солі, яке може забезпечити всю Україну кухонною та технічною сіллю. Є інші проєкти, щодо яких будемо говорити з урядовцями", — зазначив глава держави.

Зеленський наголосив, що Закарпаття буде одним із драйверів розвитку для всієї України та її економічного та соціального зростання. Він також повідомив, що завершує день у Берегові зустріччю з представниками та представницями угорської громади України.

"Важлива зустріч. Освітяни, медики, представники громадських і релігійних організацій та обов’язково — наші воїни, яких мав честь я нагородити. Хоробрі й відважні воїни, якими ми пишаємось – усіма. Усі ми – українці, усі ми — громадяни України. Всі захищають нашу державу й свободу, усі прагнуть перемоги для України, жити в Україні та розвивати життя тут – заради своїх сімей, заради своїх дітей", — підкреслив президент.

На початок