У Пентагоні прокоментували повітряний інцидент на польсько-білоруському кордоні

У Пентагоні прокоментували повітряний інцидент на польсько-білоруському кордоні

США 1 серпня відреагували на порушення повітряного просторо Польщі Білоруссю
Фото: AP

Офіційний представник Пентагону Пет Райдер у вівторок, 1 серпня, прокоментував інцидент на польсько-білоруському кордоні, коли два білоруські військові вертольоти порушили польський повітряний простір.

Про це він сказав під час брифінгу.

У зв'язку з інцидентом Райдер нагадав про те, що Сполучені Штати незмінно віддані захисту безпеки країн НАТО.

"Вкотре повторюю, що ми дуже серйозно ставимося до безпеки НАТО. І ми продовжуватимемо працювати з нашими союзниками НАТО, щоб гарантувати, аби кожен квадратний сантиметр території НАТО залишався в безпеці", — сказав Райдер.

Що трапилося на польсько-білоруському кордоні 1 серпня 2023 року

Польща заявила про термінове відправлення військ до свого східного кордону, звинувативши Білорусь, найближчого союзника Росії, у порушенні польського повітряного простору. Того ж дня жителі прикордонного польського міста Біловежа повідомили в соцмережах, що в повітряний простір країни залетіли два білоруські вертольоти Мі-8 і Мі-24.

Мінськ заперечував будь-які порушення, звинувативши Варшаву в тому, що сусідня країна-член НАТО "вигадала" звинувачення, щоб виправдати нарощування своїх військ біля кордону з Білоруссю.

Міністерство оборони Польщі заявило, що спрямовує до східного кордону "додаткові сили та ресурси, у тому числі бойові вертольоти". Міністр оборони Польщі повідомив НАТО про порушення кордону, а в МЗС країни для надання пояснень був викликаний тимчасовий повірений у справах Посольства Республіки Білорусь.

Польські військові спочатку заперечували повідомлення про порушення кордону, але пізніше після консультацій заявили, що вторгнення відбулося "на дуже низькій висоті, яку важко контролювати радаром".

На початок