"Усе має початок і кінець": нардеп Холодов, який у січні виїхав із України, пояснив, чому складає мандат

"Усе має початок і кінець": нардеп Холодов, який у січні виїхав із України, пояснив, чому складає мандат

Нардеп Андрій Холодов, який у січні виїхав із України, пояснив, чому складає мандат
Андрій Холодов. Фото: з Фейсбуку А.Холодова

Народний депутат Верховної Ради України від партії "Слуга народу" Андрій Холодов, який виїхав із України у січні 2023 року і з того часу не повертався, направив фракції звернення з поясненням причин подання ним заяви про складання депутатських повноважень.

Про це повідомила речниця "Слуги народу" Юлія Палійчук.

За словами Холодова, надалі він не може "суміщати обов'язки глави сім'ї, займатись лікуванням дружини, дитини та одночасно бути присутнім на всіх засіданнях Верховної ради".

"Тому я прийняв рішення скласти повноваження народного депутата, щоб моє місце зайняла людина, яка зможе цілком присвятити себе цій роботі", — написав Холодов.

Як повідомила Палійчук, Верховна рада планує розглянути заяву Холодова найближчого пленарного засідання.

Раніше до Верховної Ради надійшла заява від нардепа Андрія Холодова, який із січня 2023 року перебуває на Кіпрі, про складання повноважень народного депутата. Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що підписала розпорядження про виключення його з партії.

Холодов виїхав з України у січні й не повернувся

Як з'ясували журналісти проєкту "Схеми", Холодов востаннє був в Україні 21 січня 2023 року. Вранці він виїхав до Румунії через пункт пропуску "Порубне" у Чернівецькій області. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії депутат виїжджав з України 12 разів.

За даними розслідувачів, Холодов має маєток на Кіпрі у місті Ламасол, де періодично живе з родиною. Його дружина своєю чергою стала співвласницею салону краси LA SALUTE Sport&Beauty у Відні в Австрії.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі "Схемам" зазначив, що не знає, де наразі перебуває Холодов.

В Апараті ВРУ водночас уточнили, що у 2023 році відпустки народному депутату Холодову не надавалися, відрядження за кордон не оформлювалися, а починаючи з 21 січня будь-які виплати йому не здійснювались.

Що відомо про подорожі нардепів за кордон

Нардепа від "Слуги народу" Миколу Тищенка виключили зі складу партії та позбавили посади заступника голови фракції через подорож до Таїланду під час війни.

Згідно з розслідуванням "УП", лідерка партії "Батьківщина", народна депутатка Юлія Тимошенко та її чоловік провели початок нового року в Дубаї.

"Слугу народу" Юрія Арістова позбавили депутатського мандата через відпочинок на Мальдівах у липні 2023 року. Генпрокурор оголосив підозру нардепу за те, що той вніс до офіційних документів свідомо неправдиві відомості щодо терміну перебування за кордоном, мети відрядження, країни перебування та часу повернення до України.

На початок