В ОПУ відбулась третя зустріч із представниками бізнесу — Шурма

В ОПУ відбулась третя зустріч із представниками бізнесу — Шурма

Зустріч бізнесменів і представників ОПУ
Зустріч бізнесменів і представників ОПУ. Фото: Facebook/Ростислав Шурма

Представники Офісу президента України й правоохоронці під час третьої зустрічі з українськими бізнесменами обговорили наслідки системної корупції у деревообробній галузі.

Про це у Facebook повідомив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма.

"Третя зустріч з бізнесом відкрила новий пласт системних проблем. Зокрема ми розглядали цікаві випадки зі сфери надрокористування, особливостей оформлення земельних ділянок, специфіки участі правоохоронних органів у конкурентній боротьбі при держзакупівлях. А також з наслідками, з якими стикається деревообробна промисловість, як результат системної корупції, що існувала в попередні роки в лісовій галузі", — йдеться у дописі Шурми.

За словами заступника керівник ОПУ, ситуація з надрокористуванням також "досить цікава".

"Досить цікава ситуація з надрокористуванням. З одного боку ми бачимо багато компаній, які отримали ліцензії у минулі роки за рахунок використання адміністративного ресурсу без конкурсу, з іншого боку, має місце робота правоохоронних органів, які на сьогодні здійснюють "тиск" на ці компанії", — зауважив Ростислав Шурма.

Він наголосив, що за результатами розгляду справ буде прийнято багато системних висновків і змін.

"З дванадцяти випадків, які ми вже розглянули, близько п'яти вже вирішені або близькі до того. Решта потребують більш детального вивчення", — пояснив Шурма.

Зустріч пройшла за участю першої віцепрем’єр-міністерки України – міністерки економіки Юлії Свириденко, представників Генпрокуратури та Бюро економічної безпеки. Від бізнесу у зустрічі взяли участь Андрій Острогруд, власник компанії "Київгума", Тетяна Коцюба, директор ТОВ "Інклюз-8", Олександр Берчій, фінансовий директор ТОВ "Сперко Україна" та Тетяна Полячук, директор ТОВ "Верба-ВВ".

17 липня в Офісі президента відбулась перша зустріч учасників координаційної платформи, яка розглядатиме проблемні питання, що виникають між бізнесом і правоохоронними органами. Тоді в ОПУ зауважили, що такі зустрічі відбуватимуться в щотижня.

На початок