Двом освітянкам з "ЛНР" повідомили про підозру у колабораціонізмі

Двом освітянкам з "ЛНР" повідомили про підозру у колабораціонізмі

Двом освітянкам з "ЛНР" повідомили про підозру у колабораціонізмі
Підозрювані жительки Луганщини. Фото: прокуратура Луганщини

Прокурори повідомили про підозру двом псевдоначальницям в окупаційних адміністраціях на Луганщині у колабораційній діяльності.

Про це повідомили у пресслужбі Луганської обласної прокуратури.

Як розповіли у пресслужбі, одна з жінок — мешканка Хрустального, яка раніше працювала в освітній сфер, маючи проросійські погляди після 2014 року залишилась на тимчасово окупованій території Луганської області та почала співпрацювати з представниками так званої ЛНР.

Відтак жінка була призначена "завідувачкою методичного центру управління освіти", пізніше — "заступницею начальника управління освіти, а у січні 2023 року вона очолила вказане "управління" у рідному місті.

"Псевдоначальниця бере участь у так званих «патріотичних проектах», присвячених вшануванню пам’яті «героїв бойових дій»", — йдеться у повідомленні.

Інша підозрювана — жителька Лисичанська, яка влітку 2022 року стала так званим виконувачем обов’язків начальника відділу освіти місцевої адміністрації й дотепер вона організовує освітній процес у навчальних закладах міста за стандартами РФ. "Також періодично дає інтерв’ю регіональному пропагандистському телеканалу, де розповідає про перепідготовку вчителів в РФ і забезпечення шкіл російськими підручниками", — розповіли у прокуратурі.

Жінкам повідомили про підозру колабораціонізмі за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Крім того, одній з них також у вчиненні дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

Їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок