У Повітряних силах розповіли, чи можуть росіяни збивати ракети Storm Shadow

У Повітряних силах розповіли, чи можуть росіяни збивати ракети Storm Shadow

Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Суспільне
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Суспільне

Далекобійні ракети Storm Shadow, які Велика Британія передала Україні у травні 2023 року, летять досить низько, тому перехопити їх важко.

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"І Storm Shadow, і SCALP, і той же у перспективі, сподіваюсь, Taurus — це ракети, які летять доволі таки низько. Перехопити їх звичайними засобами ППО надзвичайно важко", — зазначив спікер.

Водночас Ігнат вказав, що це такі ж крилаті ракети, які російські окупанти застосовують проти України.

"Ті ж самі Х-101. Я маю на увазі такі ж по класу. Тому виключати те, що їх (Storm Shadow — Ред.) збивають, не можна. Але ці ракети вже показали, що вони долітають. І долітають дуже гарно, що нам дуже подобається", — пояснив речник Повітряних сил.

Спікер додав, що саме тому Україні потрібно більше такого озброєння.

"І схвалення рішень від наших німецьких партнерів (щодо Taurus — Ред.) було б дуже на часі", — підсумував Ігнат.

Що відомо про крилаті ракети Storm Shadow

Storm Shadow або SCALP — це крилата ракета великої дальності зі стелс-можливостями, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Ракета має польотну масу до 1300 кг, а маса бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність пуску складає понад 250 км в експортному варіанті, і до 560 км — для армії Франції та Британії.

Політ ракети до цілі відбувається на висоті 30-40 м з максимальною швидкістю до 1000 км/год в залежності від висоти польоту.

Ракета має дворівневу бойову частину. Спочатку перший кумулятивний заряд пробиває броню, бетон або землю, а потім основний заряд проникає всередину цілі, щоб завдати максимального ураження.

Storm Shadow призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, які добре захищені засобами протиповітряної оборони. Може використовуватися в будь-який час доби, складних метеоумовах та при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії.

Ракети Storm Shadow можуть бути встановлені на українських винищувачах радянського виробництва і мають радіус дії, щоб завдати ударів углиб окупованих Росією територій України.

Як зазначає портал Defence Express, бойова частина Storm Shadow важить 450 кг, що удвічі більше ніж в ATACMS. Крім того, літак із крилатою ракетою повітряного базування має значно більшу мобільність, ніж будь-який наземний тактичний ракетний комплекс.

У Повітряних силах розповіли, чи можуть росіяни збивати ракети Storm Shadow. Колаж Суспільного
У Повітряних силах розповіли, чи можуть росіяни збивати ракети Storm Shadow. Колаж Суспільного

На початок