Тисячі болгар вийшли на акції протесту проти насильства над жінками після жахливої справи

Тисячі болгар вийшли на акції протесту проти насильства над жінками після жахливої справи

Тисячі болгар вийшли на акції протесту
Демонстранти під час акції протесту в Болгарїі 31 липня, 2023 року. Фото: Getty Images

Близько 5 000 болгар вийшли на вулиці в понеділок, щоб протестувати проти насильства над жінками. Це почалося після справи про знущання з дівчини.

Про це повідомляє видання Barrons.

Тисячі людей вийшли на демонстрацію в Софії, також протести відбулися в інших містах по всій країні, де мітинги проти насильства щодо жінок — рідкість.

Все почалося зі справи, де 26-річний хлопець напав на колишню 18-річну дівчину та наніс сотні порізів, зламав ніс та збрив волосся. Суд у центральній частині міста Стара-Загора, розглядаючи справу, кваліфікував тілесні ушкодження як "легкі" і відпустив хлопця. Проте згодом влада затримала чоловіка через тиск зі сторони суспільства.

Протестувальники в понеділок закликали до перегляду судової системи та кращого захисту жінок, несучи плакати з написом "Жодної жінки більше".

За статистикою поліції Болгарії, за перші три місяці 2023 року вбито 18 жінок, ймовірно, руками знайомих, але, за оцінками активістів, жертв набагато більше. Нині активісти борються за поправки до законодавства, щоб краще захистити жінок від жорстоких партнерів або колишніх.

Болгарія поки що відмовляється ратифікувати Стамбульську конвенцію, ключовий міжнародний документ, спрямований на захист жінок від насильства. У червні ЄС приєднався до конвенції, поширюючи деякі зобов’язання на країни-члени, які відмовляються її ратифікувати.

Болгарія, яка є членом ЄС з 2007 року, та інші країни, які її не ратифікували, заперечують проти використання слова "гендер" у Стамбульській конвенції.

На початок