Росія займається пропагандою війни через відеоігри – NYT

Росія займається пропагандою війни через відеоігри – NYT

Росія займається пропагандою війни через відеоігри – NYT
. Скриншот із відео на YouTube

Росія поширює провоєнні та проросійські наративи у відеоіграх та на популярних серед геймерів платформах. Часто на цих платформах сидять неповнолітні.

Про це пише The New York Times з посиланням на групу дослідників.

Вони виявили понад десяток прикладів прокремлівської пропаганди в іграх Minecraft, Roblox, World of Tanks та World of Warships, Fly Corp, Armored Warfare та War Thunder.

"Майже всі вони вихваляють перемогу СРСР над нацистською Німеччиною – тему, яку Путін та його радники використовують для підтримки сьогоднішньої війни. Деякі з них мали явні зв’язки з політичними партіями чи державними структурами", – йдеться у статті видання.

Зокрема, у грі Minecraft російські гравці відтворили битву за місто Соледар в Україні, після чого розмістили відеозапис гри у забороненій в Україні соціальній мережі "ВКонтакте". Крім того, у травні цього року на каналі російської версії гри World of Tanks показали парад танків у Москві в 1945 році, а на популярній ігровій платформі Roblox користувач створив на честь Дня Росії цілу роту військовослужбовців МВС.

Керівник підрозділу з аналізу загроз у Microsoft Клінт Уоттс розповів дослідникам, що російська ПВК "Вагнер" просувала "шкідливі наративи" у Discord та Steam, щоб підтримати погляди Кремля. Дослідники припускають, що, можливо, ПВК також прагнула завербувати людей при величезних бойових втратах.

"Пропаганда в основному спрямована на те, щоб представити ПВК "Вагнер" та російських військових крутими та грізними", – зазначив Уоттс.

Дослідниця з компанії ActiveFence, що спеціалізується на кібербезпеці Таня Беккер заявила, що ігровий світ – це справді платформа, яка може впливати на громадську думку, впливати на аудиторію, особливо на молодь. Вона теж виявила кілька прикладів російської пропаганди в Minecraft.

За даними ЗМІ, торік депутати Держдуми РФ пропонували інтегрувати Росгвардію у відеоігри для "поліпшення іміджу відомства". Чи була реалізована ініціатива, нині невідомо.

На початок