Росія примусово мобілізувала на окупованих територіях до 60 тисяч чоловіків — ГУР

Росія примусово мобілізувала на окупованих територіях до 60 тисяч чоловіків — ГУР

Росія примусово мобілізувала на окупованих територіях до 60 тисяч чоловіків — ГУР
Російські солдати, ілюстративне фото, АР

Росія на тимчасово окупованих територіях України примусово мобілізувала до своєї армії від 55 до 60 тисяч чоловіків від початку 2022 року.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк у коментарі для програми "Донбас Реалії" на Радіо Свобода.

“Це насильницька мобілізація: окупанти ловили людей на вулиці, вони приходили на ті нечисельні підприємства, які ще працювали, і примусово забирали людей ― просто переодягали та відправляли на фронт. Обіцяли, мовляв будете на другій на третій лінії, а насправді люди потрапляли на передову”, ― сказав представник воєнної розвідки України.

За даними ГУР МО, терористична країна-агресорка Росія зганяє до окупаційного війська й студентів з окупованих українських територій.

“Людина зранку пішла на заняття і через два дні вона вже воює. Власне кажучи, росія не вважає мешканців Донеччини та Луганщини за людей, тому окупантам абсолютно все одно, закони не діють. Єдина реальна можливість (вижити – ред.) ― одразу, за першої ж можливості здатися в полон”, ― зазначив Андрій Черняк.

Що відомо про примусову мобілізацію на окупованих територіях?

За даними Генштабу, у Старобільську російські окупанти примусово перемістили лікарів з медичних закладів до військових шпиталів.

За даними начальника Луганської ОВА Артема Лисогора, у населених пунктах Старобільського району Луганської області, російські окупанти видають повістки усім чоловікам призовного віку.

Також відомо, що на тимчасово окупованих територіях Луганської області росіяни почали видавати повістки до військкоматів місцевим колаборантам, які працюють в окупаційних "силових органах".

На початок