Про проєкти з Будановим, Залужним та політичні амбіції, — історія вінницької волонтерки Діани Подолянчук

Про проєкти з Будановим, Залужним та політичні амбіції, — історія вінницької волонтерки Діани Подолянчук

Про проєкти з Будановим, Залужним та політичні амбіції, — історія вінницької волонтерки Діани Подолянчук
Вінницька волонтерка Діана Подолянчук. Фото: Суспільне Вінниця

Вінницька волонтерка Діана Подолянчук нині втілює благодійні проєкти спільно з Головним управлінням Розвідки Міноборони України, головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним, а також з українським гуртом "Друга ріка", котрий нещодавно повернувся з благодійного туру Європою. Кошти, вилучені з проєктів, спрямовують на посилення Сил оборони України та спецпідрозділи Головного управління розвідки. Про це Діана Подолянчук розповіла Суспільному.

"Із перших днів війни ми створили волонтерський центр "Шахіна". У нас зараз, крім допомоги армії, є ще внутрішній напрямок – допомога внутрішньо-переміщеним особам, людям з інвалідністю. Все це стало більш масштабним та професійним.

Із самого початку були різні запити, всі шукали бронежилети, каски, рукавички. Зараз теж є запити на одяг, але це дуже виняткові історії. Тому що зараз більше запитів на автівки. Але на перше місце все ж посталила б дрони. Також у запитах прилади нічного бачення і завжди актуальним напрямком була тактична медицина.

Найважче зараз знайти фінансування. Коли необхідно знайти 250 тисяч гривень на прибор нічного бачення, який виглядає дуже просто, але він дуже коштовний. Змінилися обставини. Пройшло півтора роки. Це емоційне вигорання кожного українця, стало важче вести волонтерську діяльність"

Підбитий російський танк продали на сувеніри, щоб зібрати кошти для ЗСУ

"Танк нам надав Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Олексійович Буданов. А допоміг із транспортуванням –Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Вийшло, що у цій історії головна не фінансова складова, а медійна. Фінансово ми зібрали десь півтора мільйона гривень, які спрямували на допомогу ЗСУ та гуманітарний блок.

Також була інформаційна компанія, автором цієї ідеї якої став Валерій Залужний. Він запропонував зняти фільм про цю історію в кінці подякувати нашим партнерам, які надають зброю та підтримують Україну. Тому що танк був збитий американською зброєю "Джавелін". Таким чином ми відзняли фільм, який вперше вийшов на сторінці Головного Штабу".

Маємо декілька закритих проєктів

"Наш фонд співпрацює з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. І ми працюємо над тим, щоб швидше наші захисники повернулися з полону. Наш фонд також дотичний до декількох напрямків і також допомагає у посиленні спецпідрозділів ГУР МО. Ми шукаємо забезпечення, співпрацюємо із нашими бійцями для того, щоб наш контрнаступ пройшов успішно. Тому є декілька закритих проєктів. Я дуже рада, що маю можливість працювати саме з командою Кирила Олексійовича. Коли він останній раз нагороджував мене, мала можливість подарувати йому свою картину з підписом.

За підтримки нашого фонду, ГУР та концертної агенції Влада Співка, "Друга Ріка" поїхала в Європу давати благодійні концерти, щоб збирати допомогу ЗСУ. Результати були дуже успішними. Буквально на днях оголосимо суму. Ці кошти підуть на посилення одного зі спецпідрозділів ГУР МО, який нещодавно був нагороджений Володимиром Зеленським.

Наразі співпрацюємо із "Азовом", зі спецпідрозділом "Кракен", із 58 окремою мотопіхотною бригадою, 46 бригадою. Ми намагаємося охоплювати багато напрямків. Для мене приємність, коли вже є особистий фактор, коли ти знаєш бійців, вони тобі кидають фотографії, як працюють із цим дроном, швидко подають документи, фотозвіти, є комунікація і люди йдуть на зустріч".

Про проєкти з Будановим, Залужним та політичні амбіції, — історія вінницької волонтерки Діани Подолянчук
Фото: Суспільне Вінниця
Про вручення нагород та знайомство із Валерієм Залужним і Кирилом Будановим

"Вручення нагороди – це мабуть така мрія, яку збулася. Бо у мене дуде багато людей питали, як мені вдалося перейти у такий потужний мілітарний блок, адже я все життя займалася танцями. Але завжди мала стратегічне мислення й початок повномасштабного вторгнення мене дуже сильно перемкнув. Було дуже приємно, коли нагороджував Кирило Буданов, а перед цим Валерій Залужний. Це дуже мотивує, це заслуга всієї команди.

Пам'ятаю першу зустріч із Кирилом Будановим: я подарувала йому сувенір із танка і він погодився стати амбасадором проєкту. Ним уже був Валерій Залужний, але мені хотілося, щоб в цій історії участь брати обидві структури. Так ми познайомилися й наступні наші зустрічі були стратегічні, або уже на нагородженнях.

Із Валерієм Залужним познайомилися, коли він погодився стати амбасадором NFT-проєкту “Way of Ukraine” . Це були дитячі малюнки, які ми оцифровували. Цифрову копію продавали, а зароблені кошти спрямовували на ЗСУ, Ми зустрілися і я при першій зустрічі подарувала йому дитячі малюнки і свою картину. Це була одна із улюблених моїх робіт, яка називається "Оранта" – це захисниця киян та всієї України. Вона йому дуже сподобалася і я потім дарувала ще декілька картин, розфарбовувала щоденник, записник, потім ми обмінювалися книгами".

"Не маю політичних амбіцій"

"Я не маю політичних амбіцій. Вважаю, що наразі не можна будувати політичну кар'єру, люди це відчуватимуть, це не чесно і не справедливо. Зараз є дуже багато роботи, окрім виборів. Мені б хотілося трішки відпочити, більше займатися танцями, творчістю. Але думаю, що після війни все одно буде волонтерська діяльність, просто в іншому форматі. Це буде реабілітація військових, програми дял підтримки ВПО, відбудова. Те, що допомагатиме далі жити", переконана Діана Подолянчук.

На початок