Жнива-2023: який урожай прогнозують на Черкащині та як на нього впливає погода

Жнива-2023: який урожай прогнозують на Черкащині та як на нього впливає погода

Жнива-2023: який урожай прогнозують на Черкащині та як на нього впливає погода
Суспільне Черкаси

На Черкащині тривають жнива. Розпочали їх зі збору озимих. Середній валовий збір очікують понад 4 мільйони тонн, розповів у ефірі Українського радіо Черкаси начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Погодні умови, зі слів посадовця, дещо перешкоджають жнивуванню, однак у цілому ситуація контрольована.

Почали жнивну кампанію традиційно зі збору озимих — це озимий ячмінь, озима пшениця, а також ріпак та горох, зазначив Ігор Табурець.

"Будемо сподіватися, що погодні умови дадуть нам можливість і далі спокійно жнивувати, тому що дощі дещо перешкоджають. Але в цілому все де за планом", — розповів він.

Щодо врожайності цього року, вона, згідно з попередніми прогнозами, "досить оптимістична", додав посадовець:

"Перші дні збору показали вищу урожайність, ніж торік. Пшениця досить високо ґатунку, тобто не кормова, а продовольча. Середній валовий збір буде понад 4 мільйони тонн, що дасть нам впевненість у тому, що ціни на хліб будуть не більшими, ніж минулого року".

За словами начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, у липні випала достатня кількість опадів:

"Лідером виявився Канів — там випало 215 відсотків від місячної норми дощів. Найменше їх було в Умані — 114 відсотків норми. Такі погодні умови в першу чергу призвели до затримки жнивної кампанії. Невисока температура та підвищена вологість повітря сприяли розвитку грибкових хвороб, шкідників та бур’янів. Існує загроза зменшення вмісту клейковини і білка, що, своєю чергою, знижує хлібопекарські властивості".

Водночас, додав синоптик, дощі сприяли поповненню запасів вологи у ґрунті під пізніми культурами.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок