Залужний: Українська Державність нині загартовується у боях

Залужний: Українська Державність нині загартовується у боях

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, фото: Getty Images

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний привітав українців з Днем Української Державності й наголосив, що сьогодні українці живуть у реаліях, коли державність загартовується у боях.

Про це Валерій Залужний написав у Telegram.

"Українське державотворення має понад тисячолітню історію, і нині ми вшановуємо всі його етапи: від Русі й дотепер. Сьогодні ми живемо в реаліях, коли Державність загартовується у боях. Її ціна найбільше відчувається на передовій. В обороні й в наступі", — йдеться у дописі Головнокомандувача ЗСУ.

Залужний підкреслив, що ціна Української Державності — це відвойований кожен метр нашої землі неймовірними зусиллями, потом і кров’ю захисників України.

"Дякую нашим воїнам — відважним чоловікам і жінкам, які боронять та відстоюють Українську Державність щоденно, щогодинно у боях проти російського агресора. Ми — сильний народ, захистимо свою державність!", — наголосив головнокомандувач ЗСУ.

День Української Державності

Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонували 5 лютого 2018-го. 24 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ про створення свята. Цього дня відзначають тисячолітню історію українського державотворення.

Чому саме 28 липня

"Історія української церкви нерозривно пов’язана з історією української держави. Логічно, що День Державності був прив’язаний до дня Хрещення Русі", — сказав історик Юрій Митрофаненко.

28 липня 988 року князь Київський Володимир Великий хрестив Русь. "Це був цивілізаційний вибір, щоб вписатися в європейський простір. Піддані князя, в переважній більшості, були язичниками. В той час, як інші країни були охрещені або мали віру в одного бога", — додає історик Олександр Чорний.

У 2023 році День Державності ще відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря.

На початок