Трампу оголосили нові звинувачення у справі про секретні документи

Трампу оголосили нові звинувачення у справі про секретні документи

Трампу оголосили нові звинувачення у справі про секретні документи
Експрезидент США Дональд Трамп виступає у Манчестері в межах нової передвиборчої кампанії, 27 квітня 2023 року, фото: AP

Колишньому президенту США Дональду Трампу 27 липня висунули нові звинувачення в тому, що він намагався перешкодити розслідуванню неправомірного поводження з надсекретними документами. Про це повідомляє Bloomberg.

Колишньому президенту минулого місяця висунули звинувачення у справі про секретні документи, звинувативши його в створенні загрози національній безпеці через зберігання надсекретної ядерної та оборонної інформації після того, як він залишив Білий дім.

Згідно з обвинувальним висновком, Трамп зберігав файли, включаючи записи Пентагону, ЦРУ та Агентства національної безпеки, незахищеними у своєму будинку в Мар-а-Лаго у Флориді та перешкоджав спробам правоохоронцям отримати їх.

У новому документі Трампа звинувачують, що він діяв разом зі своїм співобвинуваченим у справі, особистим помічником Уолтіном Наутою, і новим обвинуваченим, менеджером нерухомості Карлосом де Олівейра, щоб видалити записи камер безпеки в Мар-а-Лаго.

Нові звинувачення доповнюють існуючі пункти "навмисного утримання інформації про національну оборону" та звинувачення у змові з метою перешкоджання правосуддю, надання неправдивих заяв та інші правопорушення, у яких Трамп не визнав себе винним минулого місяця.

Що відомо про звинувачення Трампа

У червня 2023 року у залі федерального суду в Маямі Дональду Трампу висунули 37 кримінальних звинувачень, пов'язаних із поводженням із секретними документами на його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго. У відповідь адвокат Трампа Тодд Бланш виступив від імені політика, заявивши, що той не визнає себе винним.

Трамп, який є першим колишнім президентом США, якому висунуті федеральні звинувачення, не визнає себе винним за всіма пунктами. Це друге обвинувачення було висунуте лише за кілька місяців після того, як велике журі Манхеттену звинуватило Трампа в окремій справі про приховування сексуального скандалу, пов’язаного з колишньою журналісткою та письменницею Елізабет Джин Керролл, зауважує видання.

Якщо Дональда Трампа визнають винним, йому загрожуватиме до 20 років ув’язнення.

На початок