Байден та Мелоні зустрілися у Білому домі: про що говорили

Байден та Мелоні зустрілися у Білому домі: про що говорили

Байден та Мелоні зустрілися у Білому домі
Президент Джо Байден з прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні в Овальному кабінеті Білого дому, 27 липня 2023 року. Фото: АР

Президент США Джо Байден у четвер зустрівся у Білому домі з прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні. Війна в Україні, торгівля та відносини Італії з Китаєм стали основними питаннями, які обговорювалися під час зустрічі, пише CNN.

"Наші стосунки міцні і залишаються міцними, незалежно від політичного забарвлення. Ми знаємо, хто наші друзі у скрутні часи", — сказала чільниця італійського уряду.

Рим та Вашингтон підтвердили міцне партнерство між країнами, у тому числі щодо значної військової та іншої допомоги вартістю мільярди доларів, яку Захід надав Україні у її війні проти Росії, починаючи з кінця лютого 2022 року.

Байден подякував главі італійського уряду за її тверду позицію щодо України, а Мелоні сказала, що пишається як Італія захищає міжнародне право, підтримуючи Київ. Вашингтон сподівається, що єдність Заходу перед російським вторгненням в Україну допоможе утримати Китай від зміни статус-кво на Тайвані та в Тихому океані в цілому.

Проте двоє лідерів розходяться в деяких внутрішніх питаннях, включаючи права ЛГБТК+. Уряд Мелоні наказав місцевій владі припинити реєстрацію одностатевих парах у свідоцтвах про народження обох батьків.

Представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі сказав, що Байден зосереджений на відстоюванні прав людини в усьому світі, проте "італійський народ має вирішувати, яким буде його уряд".

Політики ще обговорять російське вторгнення, події в Північній Африці, координацію щодо Китаю та майбутнє головування Італії у G7.

25 липня Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на 400 мільйонів доларів, у який зокрема увійшли боєприпаси до ЗРК Patriot, NASAMS, HIMARS.

На початок