Гендиректор "Укрпошти" пояснив, чому вона має стати банком

Гендиректор "Укрпошти" пояснив, чому вона має стати банком

Ексклюзивно
Гендиректор "Укрпошти" пояснив, чому вона має стати банком
. УНІАН

Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський вважає, що “Укрпошта” має стати банком. За його словами, листоноші доставляють пенсії майже чотирьом мільйонам пенсіонерів, а 37% українців перебувають поза межами банківської системи.

"За мене говорить статистика. Банки присутні в 6% населених пунктів України, банкомати – в 30%. Під час карантину я щотижнево отримував 3000 замовлень на доставку пенсії на адресу, бо, наприклад, у бабусі картка "Ощадбанку", вона звикла щонеділі їздити до райцентру знімати готівку, а тепер вона на карантині, сидить удома з карткою, але без грошей", — сказав Смілянський в ефірі Українського радіо.

19 травня Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про поштовий банк. Якщо депутати підтримають його у другому читанні, то "Укрпошта" зможе надавати населенню повноцінні банківські послуги. Таку ініціативу нардепів не дуже привітали у Національному банку. Рішення назвали "необачним", а в НАЗК пообіцяли, що перевірять даний законопроєкт на корупційні ризики.

Також противники ініціативи говорять, що компанія працюватиме як банк, але не буде виконувати банківські правила. Смілянський же наголошує, що "Укрпошта" буде членом Фонду гарантування повернення вкладів і погоджується виконувати всі вимоги Нацбанку, за винятком обладнання кас в селі.

"Обладнати касу вартує близько 30 тисяч євро, а якщо в селі 300 громадян, то це просто недоречно вкладати такі суми", — зазначає він.

Смілянський вважає, що переформатування "Укрпошти" в банк певним чином вирішить і безпекове питання. За його словами, зараз у листонош є певні засоби самооборони, а коли "Укрпошта" стане банком, то вони носитимуть менше грошей.

Також гендиректор "Укрпошти" розповів, що під час карантину підприємство запровадило "щасливі години".

"Якщо ви приходите до відділення до 13:00, то комісія за плату складає 50%, тобто вдвічі менше. Проблему черг у відділеннях ми знаємо, але, це — одна з негативних сторін карантину, який тільки погіршив цю ситуацію", — уточнив він.

Смілянський каже, що тариф на доставку пенсій останній раз переглядався у 2004 році, коли мінімальна зарплата була 287 гривень.

"Коли я прийшов до "Укрпошти", дохід за 2016 рік склав 4,6 мільярда гривень. 2019 рік ми закінчили — 8,2 мільярда та прибуток за рік склав 408 мільйонів гривень. У 2016 році "Укрпошта" відправила 4600 експрес-посилок. Учора за день було 58 тисяч", — резюмував він.

Читайте також

Від пенсій до ліків. Як Укрпошта діджиталізує найвіддаленіші села

На початок