У кримського політв'язня Сулейманова погіршилося здоров'я у СІЗО

У кримського політв'язня Сулейманова погіршилося здоров'я у СІЗО

У кримського політв'язня Сулейманова погіршилося здоров'я у СІЗО
Амет Сулейманов. Кримська солідарність

Громадянський журналіст Амет Сулейманов, якого російський суд у квітні 2023 року засудив до 12 років колонії, має проблеми з диханням і потребує ліків, щоб зняти спазми й задишку.

Про це розповіла його дружина Ліля Люманова, повідомляє "Об’єднання родичів політв’язнів Кремля".

Зазначається, що зараз кримський татарин перебуває в Сімферопольському СІЗО.

«Амет попросив мене, щоб я йому придбала важливі препарати, які б полегшили його дихання, зняли спазми і задишку. Днями я займалася сертифікатами до ліків, документацією, бо не все так просто», – розповідала дружина політв'язня.

Серцеве захворювання Сулейманова входить до російського урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою. Але це – не аргумент для російської влади, йдеться у повідомленні.

Що відомо про Амета Сулейманова

  • Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця, йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана. Крім того, у підсудного значилась інвалідність, однак у 2015 році її було знято через його відмову від операції в Москві — Сулейманов отримував систематичне лікування в лікарні Києва і планував проводити операцію під наглядом свого постійного лікаря.
  • Після обшуку та подальшого затримання 11 березня 2020 року окупаційний суд у Сімферополі ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту — це єдиний випадок у практиці кримінальних справ «Хізб ут-Тахрір» у Росії. Як розповідала адвокат Ліля Гемеджі, йому стало погано вже у залі суду — під час обрання запобіжного заходу.
  • Упродовж усього часу судового розгляду Амет Сулейманов перебував під домашнім арештом. Спочатку його вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв'язок із так званого Кримського гарнізонного військового суду. Навіть у таких умовах підсудний важко переносив судові засідання, іноді їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря.
  • Південний окружний військовий суд, незважаючи на численні заяви захисту стану здоров'я Сулейманова, прийняв рішення відправити його до колонії суворого режиму терміном на 12 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок