В Україні більшає ДТП через провину пішоходів, зокрема, дітей — Опендатабот

В Україні більшає ДТП через провину пішоходів, зокрема, дітей — Опендатабот

ДТП через провину пішоходів
Фото: Facebook/Поліція Івано-Франківської області

В Україні стрімко зростає кількість порушень правил безпеки дорожнього руху пішоходами. Про це інформує платформа роботи з відкритими даними “Опендатабот”. За перші п’ять місяців року на пішоходів склали майже стільки ж адмінпостанов, як за весь минулий рік.

За даними аналітиків, із січня по травень 2023 року на пішоходів було оформлено 71,3 тисячі протоколів за порушення ПДР. При цьому за весь 2022 рік було зафіксовано 86,3 тисячі порушень ПДР пішоходами.

“В середньому, у 2022 на місяць складалось 7,2 тисячі протоколів на недбалих пішоходів, тоді як цьогоріч їх кількість зросла удвічі — близько 14,3 тисяч на місяць”, — відзначили в “Опендатабот”.

Найчастіше нехтують безпекою дорожнього руху пішоходи на Харківщині, на яку припадає понад п’ята частина від усіх порушень по Україні — 13,7 тис. Друге місце посіли пішоходи Львівщини, проти яких склали 10,4 тис. адмінпостанов. Чернігівщина посідає третє місце, в області оформили 5,1 тис. постанов за 2023 рік.

Порушення ПДР пішоходами, Опендатабот
Порушення ПДР пішоходами. Фото: Опендатабот

П’яні пішоходи та велосипедисти

“Окрема стаття — то правопорушники (пішоходи або велосипедисти), які нехтують безпекою у стані алкогольного сп’яніння”, — відзначили в “Опендатабот”.

За 5 місяців 2023 року було оформлено 1,7 тис. адмінматеріалів за такі порушення. Майже половина від цієї кількості порушень була зафіксована у 2 областях:

  • Волинській — 445 або 26%,
  • та Львівській — 396 або 23%.
Порушення ПДР пішоходами і велосипедитами у стані сп'яніння, Опендатабот
Порушення ПДР п'яними пішоходами і велосипедистами. Фото: Опендатабот

Кількість ДТП з вини пішоходів

У порівнянні з відповідним періодом 2021 року за 5 місяців 2023 року на 18% зросла кількість ДТП з постраждалими, що відбулася з вини пішоходів. Найбільше таких аварій сталося на Львівщині — 13%, Запорізькій, Дніпропетровській та Полтавській областях — по 10%.

Кількість ДТП з вини пішоходів, графіка Опендатабот
Кількість ДТП з вини пішоходів. Фото: Опендатабот

ДТП з провини дітей

За даними “Опендатабот”, за перші 5 місяців 2023 майже вдвічі — в 1,7 разів — побільшало ДТП, що сталися з провини дітей. У 2021 було зафіксовано 106 таких аварій, а у 2023 — 177. Найбільше таких ДТП сталося у Львівській області — 14%, Одеській — 11%, Івано-Франківській, Полтавській та Рівненській областях — по 7%.

ДТП через провину дітей — Опендатабот
Кількість ДТП з вини пішоходів-дітей. Фото: Опендатабот

Раніше стало відомо, що напередодні у Києві на блокпосту у Святошинському районі водій збив двох військових, один із потерпілих загинув, інший – у тяжкому стані. Ще одному військовому надали меддопомогу на місці.

На початок