Президент Еквадору Гільєрмо Лассо оголосив надзвичайний стан у в’язницях країни на 60 днів і дозволив збройним силам відновити контроль над в’язницями після масових насильств. Про це повідомляє The Guardian.
Сутички між організованими злочинними угрупованнями, включаючи стрілянину та вибухи, точаться з суботи у в’язниці Penitenciaría del Litoral у місті Гуаякіль. У в'язниці вже загинули 18 людей, та взяті в заручники близько 100 охоронців.
В'язниця Penitenciaría del Litoral вміщує близько 9 500 ув'язнених, але в першому кварталі цього року ця кількість перевищила майже 3 000 та вважається однією з найнебезпечніших в'язниць Еквадору.
У 2021 році в бандитській боротьбі загинуло 119 ув'язнених. У квітні під час заворушень було вбито 12 ув'язнених і троє отримали поранення.
Тим часом ув'язнені в 13 інших в'язницях оголосили голодування в понеділок і тримають у заручниках 96 тюремних охоронців, вимагаючи, серед іншого, покращення санітарних умов і харчування.
Що відомо про насильство у в'язницях Еквадору
В Еквадорі вже давно спостерігається насильство у в’язницях, і цей останній сплеск стався на тлі передвиборчої кампанії, запланованої на 20 серпня, що змусило деяких кандидатів у президенти пообіцяти реформувати пенітенціарну систему, зокрема запровадити електронні системи спостереження та збільшити кількість тюремних офіцерів.
Адміністрація в’язниці SNAI працює над тим, щоб відновити контроль над в’язницею Penitenciaría del Litoral з ранку вівторка, йдеться в повідомленні на платформі соціальних мереж X, раніше відомому як Twitter, яке супроводжувалося зображеннями поліцейських і військових у важкій екіпіровці, які входять до Penitenciaría del Litoral.
Військове втручання у в'язниці Еквадору триватиме до тих пір, поки не буде відновлено контроль і не буде жодної загрози для в'язнів або офіційних осіб, заявив уряд у вівторок.
Президент країни регулярно оголошував надзвичайний стан у в’язницях країни, намагаючись подолати насильство, яке з 2021 року зросло, забравши життя сотень ув’язнених.
Протягом десятиліть пенітенціарна система стикалася зі структурними проблемами, що викликало занепокоєння з боку ООН і Міжамериканської комісії з прав людини.