Британська розвідка проаналізувала удари РФ по Одесі

Британська розвідка проаналізувала удари РФ по Одесі

Одеський Спасо-Преображенський собор після ракетних обстрілів Росії в Одесі 23 липня 2023
Одеський Спасо-Преображенський собор сильно пошкоджений після ракетних обстрілів Росії в Одесі 23 липня 2023 р. Фото: Associated Press

Під час дальніх ударів по Одесі та інших районах півдня України, починаючи з 18 липня, росіяни застосували незвичну кількість ракет AS-4 KITCHEN — 5,5-тонної зброї, яка спочатку призначалася для знищення авіаносців. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. При цьому ударна кампанія Росії характеризується поганою розвідкою і дисфункціональним процесом націлювання

“Пошкоджень зазнали кілька зерносховищ у порту Чорноморськ на південь від Одеси, а також історичний центр міста. 24 липня Росія завдала односторонніх ударів ударними безпілотниками по доках на річці Дунай, приблизно за 200 метрів від румунського кордону”, — відзначили у британській розвідці.

За даними британської розвідки, у період з серпня 2022 року по червень 2023 року, коли Чорноморська зернова ініціатива все ще була чинною, Росія загалом утримувалася від нанесення ударів по цивільній інфраструктурі в південних портах.

“Оскільки Росія не змогла продовжити угоду, Кремль, ймовірно, відчуває себе менш політично обмеженим і намагається завдати удару по цілях в Одесі”— йдеться у звіті британської розвідки.

При цьому у розвідці зауважили, що це відбувається, оскільки РФ нібито “вважає, що Україна зберігає військові активи в цих районах”.

З початку війни ударна кампанія Росії характеризується поганою розвідкою і дисфункціональним процесом націлювання, додали британські розвідники.

Внаслідок російської атаки по Одесі в ніч на 23 липня були пошкоджені 61 будівля, в тому числі 28 пам’яток культурної спадщини. Вдень 21 липня російська армія випустила по об’єкту інфраструктури в Білгород-Дністровському районі Одещини сім крилатих ракет різного класу. Вночі 21 липня російська армія влучила ракетами в термінали з зерном одного з агропідприємств Одеської області. Поранення отримали двоє співробітників підприємства.

На початок