В Україні знеструмлені майже 400 населених пунктів

В Україні знеструмлені майже 400 населених пунктів

Лінія електропередачі
Фото: Суспільне Харків

На вихідних споживання електроенергії було значно нижчим, ніж у будні дні, повідомили в "Укренерго". Через бойові дії та інші причини знеструмлені 397 населених пунктів.

Споживання у суботу та неділю було нижчим, ніж в робочі дні, що характерно для вихідних. Зниженню споживання також сприяло зменшення температури повітря.

Однак максимум споживання все ще припадає на вечірні години, коли сонячні електростанції вже не працюють, і енергосистемі необхідно залучати теплові та гідроелектростанції, кількість яких обмежена.

В "Укренерго" пояснили, що після масованих ракетних і дронових ударів росіян всі теплові та частина гідроелектростанцій зазнали значних пошкоджень й наразі активно проводять ремонти, де це можливо, щоб відновитися до зими.

"Сьогодні прогнозується збільшення споживання порівняно з вихідними. Тому, зважаючи на обмежені можливості енергосистеми покривати значне споживання, необхідно економно користуватися електроенергією, особливо у вечірні години", — підкреслили у компанії.

Через бойові дії та з технічних причин залишаються знеструмленими 397 населених пунктів у прифронтових і прикордонних областях. Відновлення відбувається з дозволу військових. Через обстріли є пошкодження мереж на Донеччині, Сумщині, Запоріжжі, Харківщині.

Водночас сьогодні зранку в деяких районах Одеси були вимушено застосовані тимчасові аварійні відключення внаслідок технічного збою у магістральних мережах регіону.

Енергетики нагадали, що внаслідок значної кількості атак на енергетичну інфраструктуру, надійність мереж знижена, що впливає на надійність живлення споживачів.

В "Укренерго" також поінформували, що наразі тривають активні ремонти на багатьох теплових і гідроелектростанціях, а також на деяких атомних енергоблоках, що впливає на зменшення доступних потужностей в енергосистемі для покриття споживання упродовж доби.

"Ремонтна кампанія цього літа значно масштабніша через те, що електростанції зазнали безпрецедентних пошкоджень внаслідок масованих ракетних та дронових ударів росіян упродовж 6 місяців осені-зими", - додали у компанії.

24 липня здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини у вечірні дефіцитні години з 17:00 до 23:00 потужністю до 350 МВт, а також вночі з 23:00 до 24:00 із Молдови до 6 МВт. Експорт відсутній.

Ввечері 19 липня в енергосистемі зафіксували літній рекорд споживання.

На початок