Лісові пожежі на Родосі. Як відбувалась евакуація туристів

Лісові пожежі на Родосі. Як відбувалась евакуація туристів

Ексклюзивно
Лісові пожежі на Родосі, евакуація туристів
Фото: надане туристами Суспільному

У Греції на острові Родос вирують лісові пожежі, через які влада евакуювала тисячі людей. Серед них є і українські туристи. Вони розповіли Суспільному, як відбувалась евакуація.

Як розповіла Суспільному українка Аліна Бабій, вона прилетіла на острів 20 числа, нічого не знаючи про пожежі.

“На другий день відпустки ми побачили ввечері димку в небі, зрозуміли що десь щось горить, залізли в новини, а там лісові пожежі в центральній частині острова. Це було досить далеко від нас. Ми живемо в Пефкосі. В день пожежі ми були в сусідньому містечку в Ліндосі і там взагалі все спокійно, в обід тільки ми побачили невелику хмару диму за горою”, — розповіла туристка.

Пожежі на Родосі, невеличка хмара диму в Ліндосі
Пожежі на Родосі, невеличка хмара диму в Ліндосі. Фото: надане туристами Суспільному

За словами Аліни, вже ввечері було важко повернутись в готель, бо ані автобуси, ані таксі не зупинялись. На автобусах було написано out of service.

“Ми не розуміли чому так. Думали просто неділя і так пізно вже не ходять автобуси. Чи, можливо, ми стоїмо не в тому місці. Потім все ж таки автобус зупинився, навіть коштів не взяв, сказав тільки, що “сьогодні складна ситуація”. Ми нічого не розуміли, бо скрізь все спокійно”, — розповіла Аліна.

Як виявилось потім, це були евакуаційні автобуси, тому нікого з пасажирів вони не брали. Аліна додала, що в готелі їх постійно запевняли, що все добре, пожежі далеко, а вони в безпечному місці.

Пожежі на Родосі, вечірнє фото
На вечері була ось така хмара диму, розповіла туристка. Фото: надане Суспільному туристами

“Ми повечеряли, пішли потім ще в бар і протягом 2 годин сиділи просто дивились, як горить гора і з часом все більше і більше. Але ніде жодної паніки. О 23:00 ми прийшли в номер, тільки сіли — і тут включається телевізор, і сирена, як наша ДСНС, і на екрані "покиньте готель", — розповіла дівчина.

Родос пожежі, фото туристів
Туристи готуються до евакуації на Родосі. Фото: надане туристами Суспільному

Пожежі на Родосі
Фото туристів, яких евакуювали через лісові пожежі на Родосі. Фото: надане туристами Суспільному

Туристи зібрали всі речі і пішли з ними на пляж.

“Прийшли на один, сказали йти на інший пляж, бо той був маленький і небезпечний, міг загорітись через траву”, — згадує Аліна.

За її словами, на пляжі вони сиділи до 3 ночі, чекали човен. Потім сказали, що човна не буде, натомість будуть автобуси.

Пожежі на Родосі, фото туристів, які чекали на евакуацію на пляжі
Люди чекають на евакуацію на одному з пляжів на Родосі. Фото: надане туристами Суспільному

Родос, лісові пожежі
Лісові пожежі на Родосі, фото, зроблені туристами, які чекали на евакуацію на пляжі. Фото: надане туристами Суспільному

“Автобусів приїжджало дуже багато, кожні 20-30 хв, людей теж багато. Весь цей час, поки сиділи, пожежа вже потроху затихала, але стояв такий дим, така гарь, що важко було дихати, добре що з водою були. Приїхав автобус і ми не знали куди їдемо, ніхто нічого не казав. Нас привезли в школу, розмістили там. Люди спали скрізь, на підлозі, на стільцях, на партах. Було дуже жарко і незручно. Ми виставили стільчики і спали на них , поспали аж годину”, — розповіла Аліна.

На ранок волонтери привезли людям воду, їжу , засоби гігієни, постійно спілкувались і надавали всім допомогу. Готель не відповідав, чи можна повертатись, а потім о 12 дня написав що буде зачинений до понеділка.

“Тому ми вирішили не сидіти в тій школі і забронювали готель в Родосі. Волонтерка нас довезла до готелю і ми щасливі заселились, бо нарешті можна було помитись і відпочити. В готель ми в свій так і не повернулись, забронювали новий , а в той плануємо сьогодні ввечері їхати. Зранку вони написали, що вже можна повертатись, типу безпечно”, — сказала Аліна.

За словами дівчини, її дивує, що їх постійно запевняли, що все добре, немає чого хвилюватись. І в новинах на початку майже не було інформації про лісові пожежі.

“Ми гуглили англійською новини — і все-одно нічого”, — пояснила вона.

Екстрена оповістка, яку отримали туристи на Родосі через лісові пожежі
Екстрена оповістка, яку отримали туристи на Родосі через лісові пожежі. Фото: надане туристами Суспільному

Вихідними 22-23 липня стало відомо, що на острові Родос у Греції вирують лісові пожежі, через які влада евакуювала тисячі людей. Повідомляється, що близько 19 000 людей були евакуйовані наземним і морським транспортом у безпечне місце. За словами чиновників, ніхто не постраждав.

На початок